پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افزایش پروازهای رشت – شیراز

تاریخ خبر: // کد خبر: 310481 // // // //


افزایش پروازهای رشت – شیراز

مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد: پروازهای رفت و برگشت رشت – شیراز از فرودگاه بین المللی سردار جنگل افزایش یافت.


افزایش پروازهای رشت – شیراز

غلامرضا کریم آقایی اظهار داشت: این افزایش پرواز بدلیل افزایش تقاضا به مقصد یادشده از سوی شرکت هواپیمایی “فلای پرشیا” راه اندازی شده و روزهای دوشنبه و پنجشنبه هر هفته انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد : پروازهای رفت و برگشت رشت – شیراز پیش تر در قالب چهار پرواز رفت و برگشت از سوی شرکت هواپیمایی آسمان انجام می شد که با افزایش چهار پرواز دیگر به هشت سورتی پرواز در هفته رسیده است همچنین پروازهای یادشده در نیمه اول اردیبهشت ماه، ۳۰ سورتی پرواز در هفته بود که هم اکنون به ۱۰۰ سورتی افزایش یافته است.
مدیرکل فرودگاه استان گیلان تاکید کرد: افزایش مسیرهای پروازی در اولویت برنامه های سال جدید فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت قرار دارد. و با آغاز شیوع بحران کرونا در گیلان به جز پروازهای ضروری، به تقریب تمام پروازهای مسافرتی توسط شرکت های هواپیمایی لغو شد.
وی اظهار داشت: اگرچه در راستای شکستن حلقه شیوع کرونا اغلب پروازها از سوی شرکت های هواپیمایی لغو می شد اما فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت در تمام مدت آماده پذیرش پرواز و یاری رسانی در بحران و عملیاتی بود با این حال با توجه به امکان لغو برخی پروازها بنا به صلاحدید شرکت های هواپیمایی، توصیه می شود مسافران پیش از حضور در فرودگاه از طریق شماره تلفن ۱۹۹ اطلاعات پروازی خویش را دریافت نمایند.
مدیرکل فرودگاه گیلان با بیان اینکه علت لغو پروازها تصمیم شرکت های هواپیمایی بوده است، خاطرنشان کرد: فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت فعال است و در راستای سلامت مسافران و کارکنان، ترمینال ها، ساختمان اداری و عملیاتی بصورت مستمر ضد عفونی می شود و هماهنگی لازم برای استقرار تیم بهداشتی بمنظور تب سنجی مسافران صورت پذیرفته است.
تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو