پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | امیر دادرس: جنگنده‌های نیروی هوایی را متناسب با تهدیدات پیش رو مجهز می‌کنیم

تاریخ خبر: // کد خبر: 310588 // // // //


امیر دادرس: جنگنده‌های نیروی هوایی را متناسب با تهدیدات پیش رو مجهز می‌کنیم

جانشین فرمانده کل ارتش با بیان اینکه تعهد و تخصص، دو بال پرواز نیروی هوایی ارتش است، گفت: جنگنده‌های عرصه نظامی را باید متناسب با تهدیدات پیش‌رو مجهز کنیم چرا که توانمندی و دستاوردهای امروز کشور بسیار ارزشمند است.


امیر دادرس: جنگنده‌های نیروی هوایی را متناسب با تهدیدات پیش رو مجهز می‌کنیم

امیر «محمدحسین دادرس» روز دوشنبه در مراسم رونمایی از شبیه‌ساز هواپیمای ایلیوشین،  تعهد و تخصص را دو بال پرواز نیروی هوایی ارتش عنوان کرد و با اشاره به تلاش کارکنان نیروی هوایی ارتش برای ارتقاء توانمندی دفاعی کشور گفت: زندگی خلبانان امروز نشان از تعهد و تدینی دارد که ما در مشاغل دیگر کمتر آنرا سراغ داریم.

جانشین فرمانده کل ارتش، نیروی هوایی را تخصص‌محور دانست و افزود: جنگ‌های امروز بر محور تخصص و حرفه‌ای شدن است، سربازی که در مرز دانش حرکت می‌کند، سیلی محکمتری بر دشمن می‌زند و می‌تواند دشمن را بشناسد و بر توانمندی‌های دشمن سیطره پیدا کند و از این طریق بر توان بازدارندگی کشور بیفزاید.

قادر به پاسخگویی به تهدیدات هستیم ؛ 

دادرس ادامه داد: ما امروز در نیروی هوایی تخصص و تعهد را به طور توامان باهم می‌بینیم و می‌توانیم این نیرو را تخصص‌محور بدانیم؛ چراکه نهاجا مطابق با جنگ‌های روز پیش می‌رود و قادر به پاسخگویی به تهدیدات است.

امیر محمدحسین دادرس جانشین فرمانده کل ارتش توانمندی و دستاوردهای امروز کشور را بسیار ارزشمند خواند و گفت:باید جنگنده‌های عرصه نظامی را متناسب با تهدیدات پیش‌رو مجهز کنیم.

وی ساخت شبیه‌ساز هواپیمای ایلیوشین را بسیار کار بزرگی دانسته افزود: البته کارهای بسیار بزرگی در نیروی هوایی انجام شده که می‌توان به ساخت موتور جت اشاره کرد که در جهان اسلام کسی قادر به ساخت آن نشده بود.

دادرس با اشاره به ساخت هواپیمای صددرصد ایرانی گفت: این پیشرفت‌ها در مقابل تحریم‌های دشمنان، فشار تحریم را کاهش می‌دهد.

هواپیماهای بدون سرنشین به ناوگان هوایی کشور تحویل می‌شود ؛ 

وی با اشاره به تحویل‌دهی هواپیماهای بدون سرنشین در روزهای آینده خاطرنشان کرد: هواپیماهای بدون سرنشین می‌تواند بر توان دفاعی کشور بیفزاید.

جانشین فرمانده کل ارتش با بیان اینکه تمامی هواپیماهای بدون سرنشین ارتش بومی است، تصریح کرد: این هواپیماها مکمل ناوگان هوایی کشور هستند و می‌توانند بازدارندگی کشور را تقویت کنند.

امیر دادرس خاطرنشان کرد: این پیشرفت‌ها تحت‌شدیدترین تحریم‌ها به دست آمده است. ما دشمن را به خوبی می‌شناسیم و براساس توانمندی‌های او تجهیزات مورد نیاز را تولید می‌کنیم.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو