پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اقدامات گسترده فرودگاه های اردبیل در مقابله با ویروس کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 310834 // // //


اقدامات گسترده فرودگاه های اردبیل در مقابله با ویروس کرونا

مدیرکل فرودگاه های استان اردبیل از انجام اقدامات پیشگیرانه شیوع بیماری کرونا بر اساس بخشنامه های صادر شده از سوی رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران خبر داد.


اقدامات گسترده فرودگاه های اردبیل در مقابله با ویروس کرونا

مدیرکل فرودگاه های استان اردبیل از انجام اقدامات پیشگیرانه شیوع بیماری کرونا بر اساس بخشنامه های صادر شده از سوی رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران خبر داد.

سید فخرالدین هاشمی با اشاره به تداوم اقدامات پیشگیرانه اداره کل فرودگاه های استان اردبیل و اهتمام بر اجرای تمام بخشنامه ها و دستورالعمل های مرتبط با پیشگیری از بیماری کرونا توضیح داد: از جمله اقدامات انجام شده می توان به تشکیل جلسه کمیته تسهیلات و کمیته سلامت فرودگاه اردبیل با دعوت از دانشگاه علوم پزشکی، تهیه بنرهای مبارزه با کرونا ویروس و نصب در سالن ترمینال فرودگاه اردبیل، تهیه و نصب بنر رعایت فاصله در ترمینال در کنار کانترهای کارت پرواز و تهیه و اجرای چک لیست ضدعفونی قسمت های مختلف فرودگاه اشاره کرد.

مدیرکل فرودگاه های استان اردبیل با اشاره به توزیع پمفلت آموزشی راه های پیشگیری از کرونا ویروس از طریق سیستم برید برای کارکنان فرودگاه افزود: علاوه بر نصب مطالب و بروشورهای اطلاع رسانی پیشگیری از کرونا ویروس در ورودی اداری، غربالگری و تب سنجی مسافران ورودی و خروجی و کارکنان فرودگاه به طور مداوم انجام می شود.

وی با اشاره به قراردادن مواد ضدعفونی کننده در دسترس مراجعان در ورودی ترمینال ها و واحدهای اداری از پارک هواپیما در نزدیک ترمینال و انتقال پیاده مسافران به ترمینال برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا و ضدعفونی روزانه ترمینال ها، محاوط، واحدهای اداری و ساختمان های عملیات و ایمنی زمینی خبر داد.

هاشمی افزود: از دیگر اقدامات در حال انجام می توان به ضدعفونی داخل هواپیما، خودپردازهای داخل ترمینال، تاکسی فرودگاه و نیز واحدهای اداری و فنی، واحدهای سوخت رسانی پرواز، واحد مراقبت پرواز، ایمنی زمینی و غیره اشاره کرد.

مدیرکل فرودگاه های استان اردبیل همچنین از تهیه و توزیع وسایل حفاظت فردی مناسب برای شاغلان فرودگاه به صورت روزانه خبر داد و گفت: ضمن کاهش جلسات و تجمعات و حذف جلسات آموزشی و برگزاری جلسات مسوولان با استفاده ازفضای مجازی، برگزاری کلاس آموزشی برای کارکنان خدماتی در خصوص ضدعفونی و پیشگیری از کرونا ویروس انجام شده است.

وی افزود: در این راستا همچنین می توان به تهیه تب سنج و وسایل سمپاشی و ضدعفونی دستی و موتوری برای فرودگاه و تهیه شیلد محافظتی شیشه ای برای کارکنان در تماس مستقیم با مسافران اشاره کرد.

هاشمی همچنین با اشاره به نصب پرده نایلونی برای محافظت از کارکنان فرودگاه در کانترها، اطلاعات پرواز، فروش بلیت و غیره گفت: اجرای طرح فاصله گذاری یک متری پشت کانترهای دریافت کارت پرواز و بازرسی مسافران، تهیه فرم های بیماریابی برای کارکنان فرودگاه بعد از تعطیلات نوروزی، حذف آبسردکن ها و بستن اتاق سیگار و جلوگیری از استعمال دخانیات در سالن ترانزیت فرودگاه از دیگر اقدامات انجام شده است.

مدیرکل فرودگاه های استان اردبیل همچنین از تهیه مواد ضدعفونی برای تمام کارکنان، نصب سیستم کارت زنی تشخیص چهره و کاهش زمان کاری کارکنان اداری، عملیات، خدماتی فرودگاه اردبیل طبق بخشنامه های واصله خبر داد.

وی همچنین گفت: در این راستا همچنین می توان به ضدعفونی و تشدید نظارت بر سلامت مواد غذایی و فروش در بوفه ترمینال ها، استفاده از سیستم اتوماسیون برید و حذف کاغذ در بخش اداری، فراهم کردن شرایط آسان برای کارکنان بیمار، استفاده از سیستم های هواساز ترمینال برای ایجاد جریان هوای تمیز و تهویه هوای مناسب، علامت گذاری صندلی های سالن های انتظار برای رعایت فاصله و رعایت مفاد فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت و بهداشت محیط کار برای نمازگزاران و کارمندان اشاره کرد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو