پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آغاز پرواز‌های فرودگاه سنندج گامی در مسیر رونق گردشگری

تاریخ خبر: // کد خبر: 310839 // // // //


آغاز پرواز‌های فرودگاه سنندج گامی در مسیر رونق گردشگری

مریوانی شروع مجدد پرواز‌های روزانه فرودگاه سنندج را گامی در راستای توسعه و رونق گردشگری کردستان عنوان کرد.


آغاز پرواز‌های فرودگاه سنندج گامی در مسیر رونق گردشگری

اسماعیل مریوانی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان ،گفت: خوشبختانه پس از وقفه‌ای که در برقراری پرواز‌های فرودگاه سنندج ایجاد شده بود، با هفته‌ای ۳ پرواز در روز‌های شنبه، دوشنبه و پنج شنبه با تلاش شرکت کیا پرواز و همکاری کیش ایرلاین از سرگرفته شد.

او با ابراز امیدواری مبنی بر افزایش پرواز‌ها داخلی و شروع پرواز‌های بین المللی از فرودگاه سنندج به نقاط جهان به ویژه شمال عراق، افزود: سیستم حمل و نقل هوایی یکی از عمده‌ترین عناصر تشکیل دهنده صنعت گردشگری است که بخشی از هزینه‌های گردشگران را به خود اختصاص می‌دهد.

مریوانی افزود: اساسا گردشگری با جا به جایی و حرکت از مبدا و محل زندگی دایمی افراد به نقاط دور دست تحقق پیدا می‌کند بر همین اساس توسعه  گردشگری و گسترش صنعت توریسم منوط به توسعه امکانات حمل و نقل می‌باشد و حمل و نقل هوایی با ایجاد امکانات دسترسی آسان و راحت، سریع و ایمن به نقاط مختلف و با فواصل زیاد، سهم زیادی از جا به جایی گردشگران را به خود اختصاص داده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان اظهار داشت: اگر برنامه بلند مدتی برای پرواز‌های استان کردستان وجود داشته باشد و در این راستا بخش خصوصی حمایت شود قطعا مسافران و گردشگران بیشتری به استان مسافرت خواهند کرد و مشکلی برای تامین مسافر در راستا نخواهد بود.

او در ادامه ضمن قدردانی از حمایت‌های استانداری کردستان، بخش‌های خصوصی فعال در زمینه حمل و نقل هوایی، افزود:امید است این پرواز‌ها روز به روز رونق و تداوم داشته باشد چرا که صنعت گردشگری استان با توجه به شیوع ویروس کرونا صدمات زیادی را متحمل شده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو