پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بازگشت شهروندان تاجیک از روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 310935 // // //


بازگشت شهروندان تاجیک از روسیه

وزارت امور خارجه تاجیکستان از برقراری 11 پرواز جدید چارتر برای بازگرداندن شهروندان این کشور از روسیه خبر داد.


بازگشت شهروندان تاجیک از روسیه

وزارت امور خارجه تاجیکستان از برقراری پروازهای اضافی برای بازگرداندن اتباع این کشور از روسیه به «دوشنبه» خبر داد.

بر اساس گزارش وزارت امور خارجه تاجیکستان، با تصمیم ستاد مرکزی تقویت اقدامات ضد اپیدمی برای جلوگیری از شیوع ویروس همه گیر کرونا در ماه ژوئیه سال جاری 11 پرواز اضافی چارتر در مسیر روسیه – تاجیکستان انجام خواهد گرفت.

بنابر اعلام نهاد دیپلماتیک تاجیک، از 19 ژوئیه در سفارت تاجیکستان در شهر مسکو و کنسولگری‌های این کشور در شهرهای سن پترزبورگ، یکاترینبورگ، نووسیبیرسک و اوفا کمیسیون‌های ویژه‌ای تهیه فهرست اتباع مایل به بازگشت به میهن، ایجاد شده است.

وزارت خارجه تاجیکستان خاطرنشان می‌کند که حین انجام پروازهای چارتر گروه‌های آسیب پذیر به ویژه بیماران، زنان و کودکان، سالمندان، دانشجویان و همچنین افرادی که با اهداف دیپلماتیک وارد روسیه شدند، اولویت داده خواهد شد.

به این ترتیب، بعد  از دریافت اجازه طرف روسی از 7 تا 30 ژوئیه شهروندان تاجیکستان با 11 پرواز اضافی شرکت‌های هواپیمایی «تاجیک ایر» و «سامان ایر» از روسیه به میهن بازگردانده می‌شوند.
گفتنی است که روزهای 3 و 4 ژوئیه از طریق پروازهای شرکت‌های تاجیک و سامان ایر یک گروه دیگر از اتباع تاجیکستان از مسکو به دوشنبه و خجند منتقل شدند.

وزارت خارجه تاجیکستان در بخش دیگری خطاب به شهروندان این کشور در بلاروس و اوکراین اعلام کرد که با هدف بازگشت اتباع خود از کشورهای مذکور مطابق با دستور رئیس جمهور این کشور در تاریخ 10 ژوئیه پرواز چارتر شرکت هواپیمایی «سامان ایر» در مسیر «دوشنبه –میسنک-دوشنبه» برنامه‌ریزی شده است.

نهاد دیپلماتیک تاجیکستان همچنین خطاب به شهروندان مقیم این کشور در کشورهای اروپا و آمریکا اعلام کرد که با هدف بازگرداندن اتباع خود به میهن در تاریخ 8 ژوئیه سال جاری میلادی پرواز ویژه شرکت هواپیمایی «سامان ایر» در مسیر «فرانکفورت – دوشنبه» برنامه‌ریزی شده است.

تاجیکستان در روزهای 1 تا 3  ژوئیه همچنین بیش از 1.5 هزار شهروند جامانده خود را از کشورهای ازبکستان و قزاقستان بازگرداند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو