پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | توسعه 5 فرودگاه سیستان و بلوچستان در دستور کار است

تاریخ خبر: // کد خبر: 311065 // // // //


توسعه 5 فرودگاه سیستان و بلوچستان در دستور کار است

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه توسعه 5 فرودگاه سیستان و بلوچستان در دستور کار است، گفت: برای تبدیل راه اصلی به بزرگراه از شمال به جنوب در حال تلاش هستیم.


توسعه 5 فرودگاه سیستان و بلوچستان در دستور کار است

مراسم ریل‌گذاری مسیر راه آهن زاهدان – چابهار با حضور وزیر راه و شهرسازی، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) و استاندار و نمایندگان استان سیستان و بلوچستان آغاز شد.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در این مراسم اظهار کرد: مسیر ریلی چابهار – زاهدان، طولانی ترین مسیر ریلی کشور است که در حال ساخت بوده و شاید شروع بزرگترین پروژه ریلی نیز باشد. راه‌آهن چابهار ــ زاهدان معاهده سه‌جانبه “ایران، افغانستان و هندوستان” را تقویت می‌کند، از سال ۱۳۹۶ تاکنون روند توسعه و بهره‌برداری از بندر شهید بهشتی افزایش ۴برابری داشته است که پروژه راه‌آهن چابهار ــ زاهدان بهره‌برداری حداکثری از این بندر را به‌دنبال خواهد داشت. این یک نقطه تکیه‌گاهی اساسی در ترانزیت، صادرات و واردات کشور خواهد بود.

اسلامی افزود: در سیستان و بلوچستان در مقطعی از راه هایی که نداشتیم حرف می زدیم اما امروز از راه های اصلی و راه آهن صحبت می کنیم.البته برای تبدیل راه اصلی به بزرگراه از شمال به جنوب در حال تلاش هستیم.

این مسئول بیان کرد: توسعه 5 فرودگاه سیستان و بلوچستان در دستور کار است، فرودگاه سراوان را تا 3 ماه دیگر افتتاح خواهیم کرد، بیمارستان سراوان را نیز برای تجهیز به وزارت علوم تحویل دادیم. همچنین منطقه ویژه اقتصادی رامشار را برای تاثیرگذاری اجتماعی و فرهنگی فعال خواهیم کرد.

اسلامی بیان کرد: کار انجام شده در یک و نیم سال اخیر برابر با 8 سال گذشته است، معادنی که مربوط به توسعه سواحل مکران مربوط می شود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو