پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بزرگترین فرودگاه گردشگری کشور در البرز واقع است/ توسعه منطقه نمونه گردشگری آغاز می شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 311077 // // // // //


بزرگترین فرودگاه گردشگری کشور در البرز واقع است/ توسعه منطقه نمونه گردشگری آغاز می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز گفت: بزرگترین فرودگاه گردشگری کشور در نظرآباد واقع است و طرح توسعه منطقه در دستورکار قرار دارد.


بزرگترین فرودگاه گردشگری کشور در البرز واقع است/ توسعه منطقه نمونه گردشگری آغاز می شود

فریدون محمدی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز، با اشاره به اینکه شهرستان طالقان یکی از قطب‌های گردشگری البرز و کشور به شمار می‌آید، گفت: البرز ظرفیت‌های متعددی در حوزه گردشگری دارد که نیاز مند توجه ویژه اند و بنا به اهمیت مسئله سعی داریم مدام این مباحث را تکرار کنیم تا به نتیجه مقصود دست پیدا کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز ادامه داد: از طرفی فرودگاه آزادی مستقر در نظرآباد با وجود هواپیماهای چندنفره و تک نفره تنها فرودگاه بخش خصوصی است که در زمینه‌های تحقیقاتی، آموزشی و تفریحی فعالیت دارد.

محمدی یکی از مزیت‌های این فرودگاه را پایین بودن ترافیک پروازها عنوان کرد و یادآور شد: این موقعیت باعث شده تا شرایط ایده آل برای تفریحات و آموزش‌های هوایی مهیا شود.

وی این فرودگاه را بزرگترین فرودگاه گردشگری کشور خواند و بیان کرد: این منطقه به عنوان منطقه نمونه گردشگری تصویب شده و طرح توسعه منطقه نمونه گردشگری فرودگاه آزادی  در دستور کار ما قرار دارد که مکلف شدیم این طرح را با کمک سرمایه گذار شروع کنیم.

این مسئول در خصوص بازدید از مجموعه گردشگری سلامت محب با تعهد اشتغال 150 نفر تصریح کرد: این مجموعه در کردان شهرستان ساوجبلاغ با متراژ 6 هکتار و با ظرفیت 10 درصدی بیمارستان محب تهران در دست احداث است. این مجموعه در 5 طبقه شامل استخرهای ویژه درمانی، کلینیک پزشکی، بخش های اقامتی و آمفی تئاتر می باشد که تا دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.

وی از بهره برداری هتل پنج ستاره قصر رز در کرج به عنوان یک پروژه اقتصاد مقاومتی خبر داد و افزود: طبق تعاملات استاندار البرز و معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مقرر شد تا در راستای کمک به زیرساخت‌های گردشگری در پروژه  گازرسانی بخش‌هایی از استان و هتل کیمیا شهرستان طالقان بخشی از هزینه ها توسط اداره کل میراث استان تامین شود.

وی با اشاره به 17منطقه نمونه گردشگری در البرز خاطرنشان کرد: برخی از مناطق دارای سرمایه گذار هستند که در برخی از آن مناطق اقدام درستی در راستای توسعه گردشگری انجام نداده اند که افراد با اخطار مواجه شدند و در صورتی که اقدام لازم صورت نگیرد منطقه گردشگری به سرمایه گذار دیگری واگذار خواهد شد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو