پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آمادگی فرودگاه‌ رامسر برای پذیرش هواپیماها با رده‌های مختلف پروازی

تاریخ خبر: // کد خبر: 311123 // // // //


آمادگی فرودگاه‌ رامسر برای پذیرش هواپیماها با رده‌های مختلف پروازی

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران گفت:فرودگاه رامسر در بحث آموزشی و تفریحی رتبه نخست پروازی را دارد. با توجه به زیرساخت‌ها و شرایط فرودگاه به تمام شرکت‌های هواپیمایی اعلام آمادگی در جهت پذیرش هواپیمایی در رده‌های تعریف شده و در هر زمان کردیم که در آینده شاهد افزایش پروازها به مقاصد مورد نیاز مردم خواهیم بود.


آمادگی فرودگاه‌ رامسر برای پذیرش هواپیماها با رده‌های مختلف پروازی

سعداله وطن‌خواه در نخستین سمینار تخصصی هوانوردی عمومی که پیش از ظهر امروز در هتل رامسر برگزار شد با اشاره به اینکه هوانوردی عمومی  نیاز جامعه است و باید از ۵۴ فرودگاه کشور استفاده بهینه شود، گفت: بهره‌مندی از هواپیماهای باریک پیکر به دلیل اینکه شهر‌ها نزدیک هم هستند و استفاده از هواپیما‌های پهن پیکر ممکن نیست،باید توسعه یابد.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از هوانوردی عمومی نقش بسزایی در رونق کشاورزی، گردشگری و تجاری با ضریب امنیت و سرعت بالا دارد و می‌تواند مشکلات ترافیکی و … را حل کند، اظهار کرد: نقش و همراهی فرماندار و مدیران شهری در این پروژه بی‌بدیل است.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران با اشاره به توسعه و بهره‌برداری از باند جدید فرودگاه رامسر تصریح کرد: فرودگاه رامسر در بحث آموزشی و تفریحی رتبه نخست پروازی را دارد و قطعا با ابلاغ و اجرای طرح توسعه می‌توان زیرساخت‌های هوانوردی عمومی را گسترش دهیم.

*برنامه‌ریزی فعالیت‌ها برای فراتر از مرز‌ها

محمد آزاد فرماندار رامسر نیز در نخستین سمینار تخصصی هوانوردی عمومی شمال کشور با بیان اینکه از ۱۸ سال پیش که تعداد پرواز‌های فرودگاه رامسر بسیار اندک بود به فکر توسعه فرودگاه بودم، گفت: در شهرستان رامسر خدمات ماندگار و شاخصی انجام گرفت.

وی به تلاش و همکاری مسؤولان استان و کشوری که سبب شد این فرودگاه به سرانجام برسد اشاره کرد و افزود: اگر شرایط خاص کرونا نبود وضعیت بسیار بهتری در توسعه پروازها پیدا می‌کردیم.

 فرماندار شهرستان رامسر تصریح کرد:  با توجه به ظرفیت‌ها و شرایط ویژه شهرستان رامسر باید فعالیت‌های‌مان را برای فراتر از مرزها برنامه‌ریزی کنیم.

وی با اشاره به اینکه با توجه به ظرفیت‌های خدادادی و ظرفیت‌های انسانی و تاکید بر اینکه با استفاده از ظرفیت‌ها بتوانیم گام‌های موثری برای مردم برداریم، خاطر‌نشان کرد: علاوه بر پرواز‌های فرودگاه، پرواز‌های تفریحی و آموزشی فعالیت اثربخشی در رامسر دارد که گسترش این بخش نیز باید مدنظر قرار گیرد.

* افزایش پرواز‌های تفریحی با ارتقا فرودگاه

ارشاد حاتمی نیز در این جلسه با اشاره به  اینکه ۹ ماه پیش که در شهرستان حضور یافتم پیگیری پروژه سنگین اتمام باند دوم و آماده‌سازی طرح‌های اضطراری، طرح جامع و مرز هوایی، بر اجرای پروژه هوانوردی عمومی بود نیز توجه کردیم و گفت: هوانوردی عمومی در شان شهرستان رامسر که رتبه اول پروازهای تفریحی کشور را دارد، نبود.

رئیس فرودگاه رامسر با تاکید بر اینکه  یکی از اهداف ما ارتقا سطح خدمات هوانوردی عمومی در فرودگاه رامسر است،  اظهار کرد: در سال ۹۸ تعداد ۲۵۷۰ پرواز تفریحی و آموزشی در فرودگاه رامسر انجام شد که رکورد در کشور محسوب می‌شود.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو