پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اعتصاب کارگران ایرباس در واکنش به تعدیل نیرو

تاریخ خبر: // کد خبر: 311306 // // //


اعتصاب کارگران ایرباس در واکنش به تعدیل نیرو

پس از قطعی شدن اخراج هزاران نفر از کارمندان ایرباس به خاطر بحران پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا در بازار حمل و نقل هوایی جهان حالا کارگران این شرکت بزرگ فرانسوی دست به اعتراض و اعتصاب زده‌اند.


اعتصاب کارگران ایرباس در واکنش به تعدیل نیرو

ایرباس اعلام کرده است که قصد دارد در واکنش به بحران پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا در صنعت هواپیمایی جهان 19 هزار نفر از کارمندانش را اخراج کند. حالا امروز خبر می‌رسد که کارمندان ایرباس در واکنش به این تصمیم دست به اعتصاب و اعتراض زده‌اند.

شیوع ویروس کرونا باعث شده تا تقاضا برای سفرهای هوایی در جهان به شدت کاهش یافته و در نتیجه فروش هواپیماهای ایرباس کاهش یابد.

به گفته اتحادیه کارمندان ایرباس انتظار می‌رود 8 هزار نفر از کارمندان این شرکت امروز به مدت یک ساعت و نیم در شهر تولوز دست به اعتراض بزنند. این کارگران قصد دارند در برابر دفتر مرکزی ایرباس تجمع کنند.

در آلمان هم اتحادیه کارمندان ایرباس از این شرکت هواپیماسازی خواسته تا از اخراج اجباری کارمندان خودداری کند. اتحادیه‌های کارمندان ایرباس قصد دارند برای فردا هم اعتراضات گسترده‌تری را در فرانسه رقم بزنند.

شرکت ایرباس در واکنش به اعتراض کارمندانش بیانیه هفته گذشته مدیرعامل این شرکت را گفته بود ایرباس با بدترین بحران در تاریخ صنعت خود دست و پنجه نرم می‌کند مورد تأکید قرار داد.

ایرباس گفته است: یک سوم از 1500 کارمندی که قرار است تعدیل شوند از فرانسه خواهند بود بگونه‌ای که 3378 نفر از دفاتر و تأسیسات این شرکت در تولوز اخراج می‌شوند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس/ کن نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو