پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | عملیات اطفاءحریق جنگل‌های ارسباران با پرواز بالگرد هلال احمر

تاریخ خبر: // کد خبر: 311903 // // //


عملیات اطفاءحریق جنگل‌های ارسباران با پرواز بالگرد هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌شرقی از آغاز عملیات اطفا حریق جنگل‌های ارسباران با پرواز بالگرد هلال احمر خبر داد.


عملیات اطفاءحریق جنگل‌های ارسباران با پرواز بالگرد هلال احمر

حمید حسین‌پور برای نظارت بر عملیات اطفا حریق در منطقه حضور یافته بود، اظهار داشت: برابر در خواست مدیرکل بحران استانداری هم اکنون ١٠ تیم امدادی شامل 60 نفر نجاتگر از نجاتگران  واکنش سریع، کوهستان، جاده‌ای، تیم امداد هوایی ( بالگرد هلال احمر یک فروند   و بالگرد همکار وزارت دفاع یک فروند )، با 5 دستگاه خودروی امدادی در منطقه حضور دارند و روز پنجشنبه ۱۹ تیرماه 99 عملیات اطفا حریق جنگل‌های ارسباران را شروع خواهند کرد.

محمدباقر هنربر نیز روز با اشاره به هماهنگی های انجام شده مدیریت بحران استان با مدیریت بحران وزارت کشور، افزود: بر این اساس بالگرد بسکت دار پس از سوخت گیری در فرودگاه بین المللی تبریز، راس ساعت ۱۱ به منطقه حریق واقع در ارتفاعات ارسباران در شهرستان خداآفرین می رسد.

وی درباره آخرین وضعیت آتش سوزی در منطقه، اظهار داشت: هم اکنون آتش سوزی در منطقه وجود دارد ،اما شدت آن نسبت به روز گذشته کاهش یافته و شعله های آتش بسیار آرام شده است که تیم های امدادی از نهادها و ارگان های مختلف در محل حاضر شده و به انجام ماموریت خود ادامه می دهند.

هنربر ادامه داد: در حال حاضر تعداد بیش از ۱۵۰ نفر از نیروهای یگان حفاظت منایع طبیعی، محیط زیست، جمعیت هلال احمر، هیات کوهنوردی، بسیج، ارتش و نیروهای بومی منطقه و نیز سازمان آتش نشانی تبریز در محل حاضر هستند.

وی با اشاره به اینکه یک فروند بالگرد برای جابجایی نیروهای حاضر در جنگل های ارسباران به منظور اطفای آتش به منطقه اعزام شده است، اضافه کرد: تلاش و همت اصلی نیروهای امدادی حاضر در منطقه بر اطفای سریع آتش سوزی است، اما باید توجه داشت که به دلیل صعب العبور بودن برخی از ارتفاعات این مهم زمان بر خواهد بود.

منابع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس / ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو