پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بررسی مخاطرات حیات وحش در فرودگاه بین المللی مهرآباد

تاریخ خبر: // کد خبر: 311959 // // //


بررسی مخاطرات حیات وحش در فرودگاه بین المللی مهرآباد

مدیریت مخاطرات حیات وحش با هدف کنترل ریسک خطر حیات وحش در فرودگاه مهرآباد با استفاده از روش ها و منابع لازم وبا تعامل وهمکاری ارگانهای ذیربط با حداقل عوارض زیست محیطی در کمیته حیات وحش بررسی شد .


بررسی مخاطرات حیات وحش در فرودگاه بین المللی مهرآباد

 ابراهیم مرادی، عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و راهبر فرودگاه مهرآباد در اولین جلسه کمیته حیات وحش فرودگاهی گفت: مخاطرات حیات‌ وحش بخشی اساسی از سیستم مدیریت ایمنی در فرودگاه‌ها است و فرودگاه برای کاهش ریسک مخاطرات حیات وحش و ارتقای ایمنی باید در کنار هم و با تعامل برای حفظ جان انسان ها و بقای محیط زیست تلاش کنند.

مرادی افزود: امروزه تعداد رویدادهای برخورد پرندگان با هواپیما و خسارت ناشی از آن در دنیا قابل توجه است و پردازش گزارش های برخورد نشان می دهد که لازم است برای این دسته از مخاطرات ساز و کاری اندیشیده و آنها را مدیریت کرد. در این راستا ارایه دهندگان خدمات فرودگاهی برای جلوگیری از برخورد پرنده و حیوانات به هواپیما، برنامه مدیریت مخاطرات حیات وحش (WHMP) را در داخل و اطراف فرودگاه اجرا می کنند.

در این جلسه با حضور شهرداری های مناطق 9 و21 تهران و همچنین سازمان محیط زیست و پایگاه یکم شکاری مخاطرات حوزه پرندگان و جانوران و راهکارها، برنامه شناسایی مخاطرات و ارزیابی ریسک خطر حیات وحش فرودگاه مهرآباد بررسی شد و مواردی از جمله شناسایی گونه های مختلف حیات وحش در فرودگاه، اقدامات ضروری در جهت کاهش ریسک گونه های شناسایی شده، نقش و مسوولیت کارکنان، استراتژی های ارتباط برای اطمینان از توزیع مناسب اطلاعات، دوره های آموزشی اشخاص مرتبط با برنامه، استراتژی های ارزیابی و نظارت بر اقدامات این برنامه و اولویت کار تحقیقاتی برای ارتقای مدیریت خطر حیات وحش در فرودگاه مورد بحث قرارداده شد.

در این نشست، نماینده سازمان محیط زیست گفت: حذف فیزیکی این مخاطرات راهکار مناسبی نیست چون به سرعت جایگزین و از گونه ای به گونه دیگر تبدیل می شوند. بنابراین باید با مطالعه موارد، جذابیت های اکوسیستمی، جذب پرندگان را شناسایی و در برطرف کردن اقدام کرد.

در پایان مسوولیت های تمام واحدها و ارگان ها بررسی  و مقرر شد کنترل ریسک خطر حیات وحش در فرودگاه با استفاده از روش ها و منابع لازم و با حداقل عوارض زیست محیطی مورد توجه قرارگیرد.

 

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی فرودگاه مهرآباد/ شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو