پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کرونا مانع از ورود اتباع نیوزیلند و استرالیا به کشورشان شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 312035 // // //


کرونا مانع از ورود اتباع نیوزیلند و استرالیا به کشورشان شد

در پی گسترش وسیع موج جدید ویروس کرونا در اقیانوسیه، دولت های نیوزیلند و استرالیا ورود آن دسته از اتباع خود که در خارج زندگی می کنند را به کشورشان محدود کردند.


کرونا مانع از ورود اتباع نیوزیلند و استرالیا به کشورشان شد

به گزارش روز پنجشنبه رادیو نیوزیلند، دولت و خطوط هواپیمایی این کشور (Air New Zealand) امروز طی توافقنامه ای ورود شهروندان خود به این کشور را محدود کردند.

(خانم) مگان وودز، وزیر مسکن نیوزیلند، دلیل این تصمیم را محدودیت امکان استقرار مسافرین در اماکن اختصاص یافته به قرنطینه شهروندان ورودی به کشور اعلام کرد و در این باره گفت: دولت مجبور بود به دلیل محدودیت در اسکان و قرنطینه شهروندان کرونایی در مکان های تعیین شده برای مدت کوتاهی این تصمیم را اتخاذ می کرد که کرد.

وی ضمن اشاره به اتخاذ چنین تصمیمی در استرالیا نیز افزود: در استرالیا هم اقدام مشابهی صورت گرفته است. پروازها به ملبورن به دلیل شیوع دوباره ویروس کووید-۱۹ لغو شده و محدودیت هایی برای ورود شهروندان استرالیایی به سیدنی در نظر گرفته شده است.

خانم وودز با اعلام اینکه گسترش موج جدید کرونا مسئولان استرالیایی نیز رابا چنین محدودیتی مواجه کرد، اظهار داشت: اولویت ما جلوگیری از ورود ویروس به کشور است. بنابرین تمامی شهروندانی که به کشور باز می گردند می بایست در قرنطینه اسکان داده شوند.

وی از انجام رایزنی دولت نیوزیلند با سایر خطوط هوایی خبر داد تا بهتر بتواند جریان پروازها را مدیریت کند و همچنین در خصوص ظرفیت اسکان قرنطینه افراد گفت: در حال حاضر ۵ هزار و ۷۸۷ نفر در قرنطینه به سر برده و ظرفیت ما ۶ هزار و ۳۷۸ نفر می باشد. باید اطمینان حاصل کنیم که این موضوع را بخوبی مدیریت می کنیم.

رادیو نیوزیلند در آخرین گزارش خود عنوان کرد که هواپیمایی این کشور (Air New Zealand) پروازهای ورودی به کشور را تا سه هفته به حالت تعلیق درآورده است. این در حالیست که هواپیمایی امارات نیز اقدام مشابهی انجام داده و تمامی پروازهای ورودی به نیوزیلند را به مدت سه هفته تعلیق کرده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو