پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | لغو مجوز ورود تمام پروازهای پاکستانی توسط آمریکا

تاریخ خبر: // کد خبر: 312042 // // //


لغو مجوز ورود تمام پروازهای پاکستانی توسط آمریکا

پس از افشاگری جنجال آفرین وزیر هوانوردی پاکستان مبنی بر جعلی بودن مدارک ده‌ها خلبان این کشور آمریکا هم مانند اتحادیه اروپا ورود پروازهای پاکستانی را ممنوع اعلام کرد.


لغو مجوز ورود تمام پروازهای پاکستانی توسط آمریکا

به نقل از جیو تی وی، دولتمردان آمریکایی با استناد به سخنان «غلام سرور» وزیر هوانوردی پاکستان که مدعی شده بود مدارک پرواز 292 خلبان پاکستانی مشکوک به جعلی بودن است، ورود تمام پروازهای این کشور به خاک خود را ممنوع اعلام کردند.

گزارش ها حاکی است در پی سقوط هواپیمای ایرباس 320 شرکت ملی هواپیمایی پاکستان موسوم به P.I.A و مشخص شدن اشتباه خلبان این پرواز که منجر به سقوط هواپیما و مرگ 98 نفر شد غلام سرور افشاگری جنجال آفرینی انجام داد.

وزیر هوانوردی پاکستان تصریح کرد: مدارک حداقل 36 خلبان پاکستانی جعلی است و نزدیک به 300 نفر نیز مدارک مشکوک دارند که باید بررسی شود.

در پی این اعلام کشورهای سریلانکا و کویت به سرعت مجوز پرواز خلبان های پاکستانی را باطل کردند. مدتی بعد اتحادیه اروپا مجوز ورود هواپیماهای پاکستانی به آسمان اروپا را باطل کرد.

پس از آن انگلیس هم به جمع تحریم کنندگان پروازهای پاکستانی اضافه شد و از روز گذشته دولت آمریکا نیز اعلام کرد: تا زمان مشخص شدن مشکل مدارک خلبانان پاکستانی ورود هواپیماهای این کشور به آسمان آمریکا ممنوع است.

دولت آمریکا با اعلام این خبر تصریح کرد: با توجه به جعلی بودن مدارک برخی خلبانان پاکستانی نسبت به امنیت این پروازها نگرانی های عمیقی وجود دارد که پس از برطرف شدن شرایط می تواند به حالت عادی بازگردد.

این در حالی است که طی ماه های اخیر شرکت P.I.A برای اولین بار مجوز پرواز مستقیم به آمریکا را دریافت کرده بود ولی اینک مجبور است پروازهای خود را لغو کند.

شرکت پی آی اِی نیز با تائید این خبر اعلام کرد: امیدواریم به سرعت مشکل مدارک خلبانان در پاکستان رفع شود تا بتوانیم پروازها به نقاط مختلف جهان را شروع کنیم.

گفتنی است لغو پروازهای پی آی اِی به نقاط مختلف جهان میلیاردها دلار خسارت برای پاکستان در پی خواهد داشت.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو