پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نسل جدید هواپیماهای مافوق صوت کنکورد به پرواز درمی‌آیند

تاریخ خبر: // کد خبر: 312097 // // //


نسل جدید هواپیماهای مافوق صوت کنکورد به پرواز درمی‌آیند

شرکت کنکورد قصد دارد در سال جاری نسل جدیدی از هواپیماهای مافوق صوت خود را معرفی و در ناوگان تجاری به‌کارگیری کند.


نسل جدید هواپیماهای مافوق صوت کنکورد به پرواز درمی‌آیند

برای اولین بار از زمانی که در سال ۲۰۰۳ شرکت هواپیمایی کنکورد پرواز هواپیماهای مافوق صوت(سوپرسونیک) خود را متوقف کرد نسل جدید هواپیماهای پرسرعت این شرکت امسال معرفی و به پرواز درخواهند آمد.

کنکورد با انتشار تصاویری از هواپیمای مافوق صوت جدید خود نام آن را XB-۱ Boom اعلام کرده است. این هواپیما قرار است در تاریخ ۱۶ مهر سال جاری رونمایی و معرفی شود. شرکت Boom از سال ۲۰۱۴ میلادی همکاری خود با کنکورد را آغاز کرده و در این سال‌ها با انجام آزمایش‌های متعدد در تلاش بوده تا باردیگر هواپیماهای مافوق صوت را برای به‌کارگیری در خطوط هوایی تجاری آماده کند.

برای آماده‌سازی این هواپیما از فناوری‌های بسیار پیشرفته‌ای استفاده شده و می‌توان آن را هواپیمایی کاملا هوشمند دانست. اگرچه قرار نیست اولین نسل هواپیماهای مافوق صوت جدید کنکورد هیچ مسافری را جابه‌جا کند ولی قرار است این هواپیما سرآغازی برای تولید و به‌کارگیری هواپیماهای پرسرعت در نقاط مختلف جهان باشد.

بلیک شول مدیرعامل شرکت Boom گفت: پرواز هواپیمای XB-۱ Boom اولین قدم برای بازگشت هواپیماهای مافق صوت به ناوگان حمل‌ونقل هوایی است. سرعت این هواپیماها حداقل ۲ برابر هواپیماهای کنونی است و چنین مزیتی می‌تواند فرصت بیشتری را برای مردم جهان مهیا سازد تا از کشورهای مختلف دیدن کنند.

با توجه به نگرانی‌های عمده‌ای که در مورد ایمنی و مصرف سوخت هواپیماهای مافوق صوت وجود دارد سازندگان نسل جدید کنکورد تلاش کرده‌اند تا مصرف سوخت را کاهش دهند و تمامی مسائل ایمنی را برای بلند شدن، پرواز و فرود آمدن این هواپیماها در نظر بگیرند. مسئله ایمنی برای سازندگان XB-۱ Boom تا حدی اهمیت دارد که شول بیان کرد: توجه به ایمنی در هر شرایطی اولویت اول شرکت Boom است.

به غیر از شرکت کنکورد که در زمینه طراحی و تولید هواپیماهای مافوق صوت سابقه طولانی دارد شرکت لاکهید مارتین نیز در حال پیشبرد پروژه‌ای برای ساخت هواپیماهای سوپرسونیک است. هواپیمای مافوق صوت لاکید مارتین در سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه می‌شوند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از آنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو