پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | لاوروف: قاچاق مواد مخدر از افغانستان توسط هواپیماهای ناتو باید بررسی شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 312299 // // //


لاوروف: قاچاق مواد مخدر از افغانستان توسط هواپیماهای ناتو باید بررسی شود

وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به چند برابر شدن قاچاق مواد مخدر از افغانستان از زمان حمله آمریکا و شرکایش به این کشور خواستار تحقیقی در این باره شد.


لاوروف: قاچاق مواد مخدر از افغانستان توسط هواپیماهای ناتو باید بررسی شود

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه گفت، استفاده احتمالی از هواپیماهای ناتو برای قاچاق مواد مخدر از افغانستان باید مورد تحقیق قرار گیرد. به نوشته خبرگزاری «تاس»، لاوروف گفت: «گزارش‌هایی از قاچاق مشتقات افیونی از افغانستان به دیگر کشورها از جمله اروپا، با استفاده از هواپیماهای نظامی ائتلاف ناتو منتشر شده‌اند».

وزیر امور خارجه روسیه افزود: «نمی‌توانیم این گزارش‌ها را به صورت ۱۰۰ درصد تأیید کنیم اما بسیار متدوال‌تر از آن هستند که قابل چشم‌پوشی باشند. اگر هواپیمایی نظامی در افغانستان استفاده شده باشد فقط می‌تواند هواپیمای نظامی یا سرویس‌های ویژه ناتو باشد».

وی افزود: «طبیعتاً چنین اطلاعاتی باید مورد تحقیق و بررسی قرار گیرند و پیش از دیگران [این تحقیقات] باید درخصوص آمریکا انجام شود».

این دیپلمات ارشد روس گفت: «با بررسی شواهد کاملاً قابل استناد، می‌توانیم بگوییم که در طول ۲۰ سال حضور آمریکا و هم‌دستانش در افغانستان، هواپیمای نظامی در این کشور چند برابر افزایش یافته است. آمریکا و هیچ یک از اعضای این ائتلاف تلاشی جدی جهت توقف تولید مواد مخدر در افغانستان انجام نداده‌اند».

لاوروف همچنین روز گذشته (جمعه)، مسائل سیاسی داخلی آمریکا را پشت پرده گزارش ادعایی رسانه‌ای این کشور در خصوص تبانی روسیه و طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی حاضر در افغانستان دانست و گفت، یک دعوای سیاسی داخلی در پس «حدس و گمان‌های ناشایست» در خصوص ارتباط ادعایی مسکو با طالبان در افغانستان قرار دارد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو