پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هواپیمایی امارات احتمالا 9 هزار نیروی دیگر را اخراج می‌کند

تاریخ خبر: // کد خبر: 312307 // // // //


هواپیمایی امارات احتمالا 9 هزار نیروی دیگر را اخراج می‌کند

شرکت امارات 10 درصد از نیرو‌های خود را کاهش داده، اما فشار‌های مالی به حدی است که امکان دارد حذف مشاغل در این شرکت به 15 درصد برسد و 9 هزار نیروی دیگر نیز اخراج شوند.


هواپیمایی امارات احتمالا 9 هزار نیروی دیگر را اخراج می‌کند

شرکت هواپیمایی امارات شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد احتمالا 9 هزار فرصت شغلی خود را حذف خواهد کرد.
شرکت امارات به علت بحران کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن ده درصد از نیرو‌های خود را کاهش داده، اما فشار‌های مالی که بر روی این شرکت وجود دارد به حدی است که امکان دارد حذف مشاغل در این شرکت به 15 درصد برسد و 9 هزار نیروی دیگر نیز اخراج شوند.
امارات که بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود و در ناوگان هوایی خود دویست و هفتاد فروند هواپیمای پهن پیکر تجاری دارد، اواخر ماه مارس به علت شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های خود را متوقف کرد.
هواپیمایی امارات دو هفته پس از آن فعالیت‌های خود را به طور محدود از سر گرفت و پیش بینی می‌کند که تا اواسط ماه اوت بتواند به پنجاه و هشت مقصد پرواز داشته باشد. این در حالی است که پیش از بحران کرونا هواپیما‌های شرکت امارات به یکصد و پنجاه و هفت مقصد مختلف در جهان پرواز می‌کردند.
تیم کلارک مدیر عامل شرکت هواپیمایی امارات پیشتر اعلام کرده بود دستکم چهار سال طول خواهد کشید تا بتوان خدمات پروازی را تا اندازه‌ای به حالت عادی بازگرداند. مسئولان شرکت امارات تاکنون هیچ آمار و ارقام مشخص درباره حذف مشاغل خود منتشر نکرده اند.
طبق یک گزارش سالانه، پیش از بحران کرونا شرکت هواپیمایی امارات نزدیک به شصت هزار نفر را به کار گرفته بود که از این تعداد چهار هزار و سیصد نفرشان خلبان و نزدیک به بیست و دو هزار نفرشان خدمه پرواز بودند.
کلارک شنبه در مصاحبه‌ای که در بی بی سی پخش شد اعلام کرد شرکت امارات تاکنون ده درصد از پرسنل خود را کاهش داده است. وی تصریح کرد شرکت امارات احتمالا مجبور خواهد شد، عذر شمار بیشتری از نیرو‌های خود را بخواهد و احتمالا کاهش پرسنل شرکت به پانزده درصد خواهد رسید.
انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) اعلام کرد مجموع حذف مشاغل در شرکت‌های هواپیمایی احتمالا امسال به هشتاد و چهار میلیارد دلار خواهد رسید که سنگین‌ترین خسارت تاریخ این صنعت محسوب می‌شود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری آریا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو