پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش ۴۷ درصدی جابجایی مسافر در فرودگاه ها طی خرداد ۹۹/ پروازهای عبوری در بهار ۸۳ درصد کم شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 312506 // // // //


کاهش ۴۷ درصدی جابجایی مسافر در فرودگاه ها طی خرداد ۹۹/ پروازهای عبوری در بهار ۸۳ درصد کم شد

شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران از کاهش ۸۳ درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران طی بهار ۹۹ در مقایسه با بهار سال گذشته خبر داد.


کاهش ۴۷ درصدی جابجایی مسافر در فرودگاه ها طی خرداد ۹۹/ پروازهای عبوری در بهار ۸۳ درصد کم شد

بر اساس آمار منتشر شده از سوی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران طی خردادماه امسال در فرودگاه های تحت مالکیت این شرکت کل پروازهای داخلی در نشست و برخاست 19 درصد، اعزام و پذیرش مسافر 35 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 33 درصد در مقایسه با خرداد 98 کاهش داشته است.

بر این اساس فرودگاه مهرآباد در نشست و برخاست، اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بار و پست به ترتیب نسبت به خرداد پارسال 14 درصد، 28  رصد و 24 درصد رشد منفی داشته است.

برای فرودگاه مشهد این کاهش به ترتیب 50 درصد، 62 درصد و 68 درصد بوده است. در فرودگاه شیراز نیز چند وقتی است زمزمه های تغییر و تحول مدیریتی به گوش می رسد عملکرد همچنان منفی است؛ در نشست و برخاست عملکرد فرودگاه شیراز 32 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 38 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 51 درصد در مقایسه با آخرین ماه بهار سال گذشته کاهش یافته است.

در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیز نشست و برخاست 86 درصد، اعزام و پذیرش مسافر 95 درصد و ارسال و پذیرش بار و پست 81 درصد کاهش یافه است.

در مجموع در 46 فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاه ها و 6 فرودگاه اختصاصی در نشست و برخاست، اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بار و پست به تریب عملکرد ها 29 درصد، 44 درصد و 49 درصد در مقایسه با خردادماه سال 98 منفی بوده است.

بر اساس آمار شرکت فرودگاه ها در پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت مالکیت این شرکت نشسست و برخاست 89 درصد، اعزام و پذیرش مسافر 96 و ارسال و پذیرش بار و پست 82 درصد کاهش یافته است.

همچنین طی خرداد ماه امسال پروازهای عبوری نسب به ماه مشابه سال قبل 80 درصد کاهش یافته است. در خرداد امسال تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران 5 هزار و 372 پرواز بود، در حالی خردادماه سال گذشته این تعداد 27 هزار و 513 پرواز بود. البته تعداد پروازهای عبوری ماه گذشه نسبت به اردیبهشت 99 حدود 1000 پرواز افزایش یافته است.

در مجموع طی بهار 99 در مقایسه با بهار 98 پروازهای عبوری از آسمان کشورمان 83 درصد کاهش یافته است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو