پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ادامه پرواز هواپیماهای آمریکایی در نزدیکی مرزهای روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 312508 // // //


ادامه پرواز هواپیماهای آمریکایی در نزدیکی مرزهای روسیه

وزارت دفاع فدراسیون روسیه شب گذشته (شنبه) اعلام کرد که جنگنده‌های روسی منطقه نظامی شرقی این کشور مجبور شدند برای همراهی و دور کردن یک فروند هواپیمای شناسایی آمریکایی در آسمان دریای ژاپن به پرواز درآمدند.


ادامه پرواز هواپیماهای آمریکایی در نزدیکی مرزهای روسیه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»،‌ وزارت دفاع فدراسیون روسیه شب گذشته (شنبه) اعلام کرد که جنگنده‌های روسی منطقه نظامی شرقی این کشور مجبور شدند برای همراهی و دور کردن  یک فروند هواپیمای شناسایی آمریکایی در آسمان دریای ژاپن به پرواز درآمدند.

بر اساس این اطلاعات، روز شنبه دستگاه‌های کنترل هوایی روسیه هدفی را بر فراز آبهای بین المللی دریای ژاپن که به سمت مرز فدراسیون روسیه در حرکت بود، کشف کردند. بلافاصله برای شناسایی و رهگیری هدف، جنگنده‌های سوخو-35 و میگ-31 متعلق به نیروهای پدافند هوایی منطقه نظامی شرقی کشور به هوا برخاستند و پس از نزدیک شدن به هدف مورد نظر، آن را به عنوان یک هواپیمای شناسایی از نوع "RC-135" متعلق به نیروی هوایی ایالات متحده شناسایی کردند.

وزارت دفاع روسیه یادآور شد که جنگنده‌های روس هواپیمای شناسایی آمریکایی را در فاصله‌ای مطمئن همراهی کرده و از نزدیک شدن آن به حریم هوایی روسیه جلوگیری کردند.

این وزارتخانه افزود، پس از آنکه هواپیمای شناسایی نیروی هوایی آمریکا چرخش کرده و از مرز ملی فدراسیون روسیه دور شد، جنگنده‌های روسی به پایگاه هوایی محل استقرار خود بازگشتند.

وزارت دفاع تأکید کرد که تمامی پروازهای نیروهای هوایی روسیه مطابق با قوانین بین المللی و با استفاده از حریم هوایی بر فراز آبهای خنثی و بدون نقض حریم هوایی سایر کشورها انجام می شوند.

انتهای پیام/

 

منبع : تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو