پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | وام کرونا به بخش حمل و نقل هوایی و ریلی رسید

تاریخ خبر: // کد خبر: 312555 // // // // خبر مهم


وام کرونا به بخش حمل و نقل هوایی و ریلی رسید

بر اساس اعلام معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، مبلغ ۳۵ هزار میلیارد ریال با نرخ سود ۱۲ درصد برای حمایت از بخش‌های حمل و نقل هوایی، ریلی، دریایی به منظور جبران بخشی از زیان ناشی از شیوع کرونا تصویب و تخصیص داده شده است.


وام کرونا به بخش حمل و نقل هوایی و ریلی رسید

به موجب مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مبلغ ۳۵ هزار میلیارد ریال برای حمایت از بخش حمل و نقل هوایی، ریلی، دریایی و زیربخش‌های آن به تصویب رسیده که نرخ سود آن ۱۲ درصد است و از این میزان، مبلغ ۲۴۰۰ میلیارد تومان برای ۱۶ شرکت هواپیمایی، تعدادی از شرکتهای خدمات فرودگاهی و مراکز تعمیر و نگهداری هواپیما اختصاص یافته است.

شناسایی بیش از ۱۰۸ شرکت با بیش از  ۴۸ هزار شاغل؛ 

آنطور که معاون توسعه اشتغال وزارت کار گفته تاکنون بیش از ۱۰۸ شرکت حمل و نقل هوایی، دریایی و ریلی با میزان اشتغال ۴۸ هزار و ۳۱۴ نفر زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی شناسایی شده‌اند و هماهنگی‌های لازم با پنج بانک منتخب برای پرداخت تسهیلات کرونا صورت گرفته است.

به گفته وی در راستای تسریع روند پرداخت تسهیلات و به منظور هماهنگی بیشتر و به‌روزرسانی اطلاعات، وزارت راه و شهرسازی ملزم شده ظرف دو هفته اطلاعات شرکتهای تابعه خود از جمله تمامی ایرلاین‌ها و زیربخش‌های حمل‌ و نقل هوایی، ریلی و دریایی را در سامانه کارا بارگذاری کند.

پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا یکی از سیاست‌های وزارت کار در جهت حفظ اشتغال بنگاه‌ها و صیانت از نیروهای کار است و بر همین اساس امکان ثبت‌نام در سامانه کارا و بهره‌مندی از تسهیلات حمایتی کرونا برای ۱۴ رسته شغلی شناسایی شده که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده‌اند فراهم شده است. در حال حاضر ۱۴ رسته اصلی و ۵۵۰ زیر رسته در پرداخت وام و تسهیلات بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا وجود دارد که بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بنگاه را شامل می‌شود.

تکمیل اطلاعات ایرلاین‌ها و زیربخش ها در سامانه کارا؛ 

در زمینه پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به شرکتهای بزرگ حمل و نقل مسافر برون شهری، وزارت راه و شهرسازی ملزم شده فهرست مورد نیاز را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال و اطلاعات تمامی ایرلاین‌ها و زیربخش‌های حمل‌ونقل هوایی و ریلی را در سامانه کارا تکمیل کند؛ همچنین وزارت کار مبالغ پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی جهت اعطای تسهیلات به بنگاه‌های مورد توافق را به تایید رسانده و متقاضیان را به بانک ارجاع داده و پس از آن بر اساس فهرست دریافتی، صحت اطلاعات را بررسی و اعلام کند.

پیش از این وزارت کار از تمدید زمان ثبت نام و پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا خبر داده و سقف زمانی ثبت نام در سامانه کارا را تا پایان تیرماه و مهلت اعطای تسهیلات از سوی بانک‌ها را تا پایان مردادماه جاری اعلام کرده بود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو