پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اتمام طرح بهسازی فرودگاه خرم آباد تا پایان امسال

تاریخ خبر: // کد خبر: 312613 // // // //


اتمام طرح بهسازی فرودگاه خرم آباد تا پایان امسال

مدیر فرودگاه خرم آباد از اتمام طرح بهسازی فرودگاه خرم آباد تا پایان امسال خبرداد.


اتمام طرح بهسازی فرودگاه خرم آباد تا پایان امسال

کاملی، مدیر فرودگاه خرم آباد، اعلام داشت: مطالبات پیمانکار طرح بهسازی فرودگاه خرم آباد در ستاد اقتصاد مقاومتی استان به ریاست مقام عالی وزارت بررسی و مقرر شد که از محل تهاتر پرداخت شود برای ادامه انجام کار شرکت فرودگاه وناوبری هوایی ایران مطابق تعهد خود به استان پیش خواهد رفت.

او افزود: جهت اتمام بهسازی باند وسطوح پروازی مبالغی تخصیص داده شده است و به زودی مراحل انتخاب پیمانکار انجام خواهد شد.

کاملی ادامه داد: در بحث توسعه پرواز‌ها مطابق مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی، یکی از شرکت‌های هواپیمایی در این مکان پرواز تست انجام داد که از نظر عملیاتی مشکلی وجود نداشت و به زودی برنامه پروازی خود را اعلام خواهد کرد وپرواز در مسیر تهران واحتمالا یک پرواز در هفته در مسیر عسلویه قرار داده می‌شود.

مدیر فرودگاه خرم آباد اظهارداشت: طی مذاکرات استاندار با امیر زنگنه مدیرعامل ایران ایر، قرار شد که هواپیمای ای تی آر برای برقراری پرواز‌های صبح زود پرواز تستی انجام دهد واگر مورد تایید قرار بگیرد شاهد افزایش روزانه حداقل یک پرواز دیگر هم خواهیم بود وامیدواریم که هرروز صبح وبعدازظهر پروازها برقرار باشند.

کاملی گفت: در مورد پروازهای مشهد باتوجه وضعیت قرمز استان خراسان رضوی، فعلا پروازی صورت نمی پذیرد و با پایان محدودیت‌های کرونایی علاوه برپرواز ایران ایر مطابق هماهنگی صورت گرفته میان بخش خصوصی و کیش ایر امکان برقراری دو پرواز دیگر هم بوجود خواهد آمد. البته ایران ایر و استاندار برسر یک پرواز دیگر به مشهد نیزبه توافق رسیدند.

او افزود: مبلغ بدهی به پیمانکار طرح بهسازی ۲۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است اعتباری که برای اتمام این طرح درهمه زمینه‌ها در نظرگرفته شده است ۳۰ میلیارد تومان است، اما طبق اولویت بندی هزینه لازم برای باند و سطوح پروازی حدود ۱۱ میلیارد تومان است که به زودی انجام می‌شود در صورت انتخاب به موقع پیمانکارا و عدم بروز هرگونه مشکل مدت زمان اجرا واتمام این طرح حدود ۸ ماه یعنی تا پایان سال جاری پیش بینی می‌شود که باند و سطوح پروازی کاملا آماده افتتاح وبهره برداری هستند.

کاملی اظهارداشت: درحال حاضر روزانه یک پرواز داریم پرواز‌های برنامه‌ای ما ۱۱ مورد است که به دلیل کمبود ناوگان شرکت ماهان و لغو ۳ مورد از پرواز‌ها و همچنین لغو پروازهای مشهد در حال حاضر روزی یک پرواز داریم.
منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو