پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروسه تشخیص چهره، روشی برای احراز هویت در نظام بانکی و فرودگاه ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 312713 // // //


پروسه تشخیص چهره، روشی برای احراز هویت در نظام بانکی و فرودگاه ها

این روش تعیین هویت که امروزه در نظام بانکی کشورهای مختلف دنیا استفاده می شود، بعد از همه گیری کرونا و افزایش استفاده از تکنولوژی در فرودگاه ها، در هنگام ورود به ساختمان و برای ثبت ساعت ورود و خروج کارمندان به محل کار نیز استفاده می شود. استفاده از این روش در فرودگاه ها هم باعث می شود تا پروسه بررسی مدارک افراد و تایید هویت آنها با سرعت زیادی انجام شود و همان طور که در بانکها دیگر خبری از صف های طولانی نیست، در فرودگاه ها هم می توان از صف های طولانی و ساعات زیادی انتظار خداحافظی کرد.


پروسه تشخیص چهره، روشی برای احراز هویت در نظام بانکی و فرودگاه ها

به دنبال همه گیری کرونا و تعطیل شدن بسیاری از فعالیت های اقتصادی و حتی آموزشی در دنیا، این سوال ایجاد شد که در زمان بروز بحران هایی این چنینی دنیا چگونه می تواند به کار خود ادامه دهد و هزینه های ناشی از بحران را به حداقل برساند. دور کاری و استفاده از تکنولوژی دو سیاستی بود که در بسیاری از کشورهای دنیا به عنوان راهکار مناسب معرفی شد و حتی خبرهایی مبنی بر ضرورت تغییر رویکرد دنیا نسبت به کار هم عنوان شد.

سیستم مالی و بانکی دنیا هم در این روزها به سرعت تغییر می کند و تمامی تبلیغات در این زمینه است که برای انجام کارهای بانکی نیاز به حضور در بانک ندارید و در تمامی ساعات شبانه روز می توانید از خدمات بانکی بهره مند شوید. اما همین دنیای آنلاین خطرات زیادی را هم به همراه داشته است از جمله دزدی های آنلاین و دسترسی به حساب افراد و برداشت از حسابهای آنها. به همین دلیل است که مساله احراز هویت افراد در فضای آنلاین به خصوص در زمانی که قصد استفاده از خدمات مالی و بانکی را دارند، یک مساله جدی است.

بعد از اینکه فرد در  نظام بانکی به صورت غیر حضوری ثبت نام کرد، برای هر بار استفاده از نظام مالی به صورت غیر حضوری نیاز دارد  هویتش بازهم تایید شود. برای این کار از پروسه های مختلفی استفاده می شود که یکی از آنها تشخیص چهره استفاده شود. این پروسه هم بسیار ساده است. تنها لازم است چهره فرد در مقابل  دوربین موبایل، کامپیوتر یا هر وسیله الکترونیکی که برای وارد شده به حساب کاربری فرد استفاده می شود، قرار بگیرد. البته پیش از آن فرد باید وارد حساب بانکی خود شود و در زمانی که نیاز به انجام تراکنش است، از او خواسته می شود تا با قرار دادن چهره اش در برابر دوربین  هویتش را احراز کند. در این صورت اطلاعات چهره فرد با تصاویر موجود از وی در سیستم مقایسه می شود و اطلاعات بیومتریک فرد تایید می شود.

به مدد استفاده از هوش مصنوعی و تکنولوژی های جدید جمع آوری اطلاعات، سیستم های شناسایی چهره با بالاترین سطح امنیت انجام می شود و یک روش بسیار قابل اعتماد برای شناسایی افراد است. این پروسه می تواند به سرعت انجام شود و اگر تصویر به درستی و با زاویه درست تهیه شود، می تواند ظرف چند ثانیه هویت فرد مورد تایید قرار بگیرد.

این روش تعیین هویت که  امروزه در نظام بانکی کشورهای مختلف دنیا استفاده می شود، بعد از همه گیری کرونا و افزایش استفاده از تکنولوژی در فرودگاه ها، در هنگام ورود به ساختمان و برای ثبت ساعت ورود و خروج  کارمندان به محل کار نیز استفاده می شود. استفاده از این روش در فرودگاه ها هم باعث می شود تا پروسه بررسی مدارک افراد و تایید هویت آنها با سرعت زیادی انجام شود و همان طور که در بانکها دیگر خبری از صف های طولانی نیست، در فرودگاه ها هم می توان از صف های طولانی و ساعات زیادی انتظار خداحافظی کرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت بازار


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو