پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کرونا به جان صنعت هوانوردی افتاد/ ابتلا به کووید 19 نگرانی جدید مسافران هواپیما

تاریخ خبر: // کد خبر: 312715 // // // //


کرونا به جان صنعت هوانوردی افتاد/ ابتلا به کووید 19 نگرانی جدید مسافران هواپیما

با شیوع بحران کرونا بسیاری از مردم به دلیل ترس از ابتلا به این بیماری، استفاده از ناوگان عمومی زمینی و هوایی را کنار گذاشتند و تردد با خودروی شخصی را ترجیح می دهند تا از این بیماری در امان باشند.


کرونا به جان صنعت هوانوردی افتاد/ ابتلا به کووید 19 نگرانی جدید مسافران هواپیما

سفرهای زمینی با اتوبوس، مسافربرهای برون شهری و قطار کاهش پیدا کرد، در این میان ناوگان هوایی کشور نیز به دلیل کاهش تقاضا و محدودیت های اعمال شده تعداد پروازهای خود را به حداقل رساند.

اگرچه پس از گذشت حدود پنج ماه از شیوع کووید 19 در کشور بسیاری از محدودیت های رفت و آمد لغو شده است، با این وجود هنوز بیشتر مردم به دلیل ترس از ابتلا به کرونا در مکان های عمومی از جمله پایانه های مسافربری، راه آهن و فرودگاه های کشور ترجیح می دهند به سفر نروند و یا از خودروهای شخصی استفاده کنند.

فرودگاه ها هم یکی از مکان های تجمع افراد است که در صورت غفلت و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی از سوی کارکنان آن ها و مسافران می تواند سبب گسترش ویروس کرونا و تشدید بحران شود.

استفاده از خودروی شخصی به جای هواپیما

یکی از شهروندان زاهدانی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: در مشهد درس می خوانم و پیش از شیوع کرونا بیشتر از هواپیما برای سفر استفاده می کردم، اما با بروز این بحران برای تردد در این مسیر از خودروی شخصی استفاده کردم.

اربابی ادامه داد: اگرچه در بسیاری از مراکز عمومی همچون فرودگاه ها و پایانه های مسافربری پروتکل های بهداشتی رعایت می شود، اما با توجه به تاکید مکرر ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر کاهش حضور در تجمعات و مراکز عمومی زحمت سفر با خودروی شخصی را در این مسیر طولانی به جان می خرم، اما از حمل و نقل عمومی استفاده نمی کنم تا از این بیماری در امان باشم.

میرانی یکی دیگر از شهروندان زاهدانی در این باره به خبرنگار ما گفت: در صورتی که مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند بیمار نمی شوند، سفرهای کاری به تهران داشتم و از هواپیما استفاده کردم که در این مکان ها مقررات و ضوابط ستاد ملی مبارزه با کرونا رعایت می شود، اما با این وجود به دلیل ترس از ابتلا به این بیماری ترجیح می دهم به سفر نروم و یا از حمل و نقل عمومی استفاده نکنم.

ضدعفونی مکرر در فرودگاه های استان

علی جزینی زاده مدیرکل فرودگاه های سیستان و بلوچستان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا برابرپروتکل ها، دستورالعمل ها و شیوه نامه های اعلامی از سوی وزارت بهداشت، ستاد ملی کرونا، سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برای جلوگیری از گسترش ویروس کووید 19 در فرودگاه های استان نسبت به ضدعفونی و میکروب زدایی بار همراه و غیر همراه، همه سطوح فرودگاهی اعم از ترمینال ها، مسیرهای تردد مسافرین، تاکسی های فرودگاه و جامه دان اقدام شده است.

وی بیان کرد: از سوی شرکت‌های هواپیمایی در فرودگاه مبدا، ضدعفونی کابین و بخش بار هواپیماها انجام می شود و ماسک و دستکش در اختیار مسافران قرار می گیرد.

به گفته این مقام مسئول، تجهیزاتی که در ترمینال و سطوح پروازی فرودگاه مستقر است اعم از پلکان، تجهیزات هندلینگ و تسهیلات پایانه ها و سطوحی که مسافر با آن در ارتباط است مستمر ضدعفونی می شوند.

مدیرکل فرودگاه های سیستان و بلوچستان بیان کرد: برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط مسافران استیکرهایی با فواصل 1.5 متر درپشت گیت های بازرسی، کانترهای پذیرش و خروج مسافران و تسمه نقاله تحویل بار نصب شده است.

علی جزینی زاده اظهار کرد: همه همکاران و کارکنان مستقر در بازرسی های پلیس و یگان حفاظت، پرسنل شرکت های هواپیمایی و کارکنانی که با مسافر در ارتباط هستند به تجهیزات حفاظت فردی ماسک، دستکش و شیلد مجهز شدند تا بتوانیم از انتشار ویروس کرونا جلوگیری کنیم.

نصب اسکنرهای حرارتی در فرودگاه های کشور

جزینی تصریح کرد: از اواخر اسفندماه تا اوایل خرداد غربالگری با استفاده از دو دستگاه تب سنج در گیت های ورودی و خروجی ترمینال انجام می شد و اکنون اسکنرهای حرارتی از سوی شرکت فرودگاه ها خریداری و در فرودگاه های کشور درحال نصب و راه اندازی است.

به گفته این مقام مسئول، در فرودگاه های کشور به بیماران بدحال کرونایی اجازه استفاده از ناوگان هوایی داده نمی شود.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت  دانا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو