پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اتمام پروژه فرودگاه سقز تا آخر سال وعده یا …؟؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 312717 // // // //


اتمام پروژه فرودگاه سقز تا آخر سال وعده یا …؟؟

گویا دیروز بازدیدی توسط نماینده مجلس ، فرماندار و مدیر کل راه و شهرسازی استان از برخی پروژه های نیمه کاره ی سقز صورت گرفته که در این بین البته پروژه ی تاریخی فرودگاه شهر هم بی نصیب از زیارت این محترمین نبوده است.


اتمام پروژه فرودگاه سقز تا آخر سال وعده یا …؟؟

کانالهای خبری شهر از قول فرماندار اینگونه نوشتند:کامیل کریمیان خطاب به پیمانکار پروژه گفت: به مردم اطمینان خاطر بدهید که فرودگاه سقز امسال به اتمام می رسد!

حقا” اینگونه سخن راندن و پیمانکاری نگون بخت را طرف حساب مطالبات مردم قرار دادن روخوانی از کتاب ابالعجایبات است….

انگار از منظر مردم ،مقصر و مسبب عقب ماندگی ها و تأخیرهای چندین ساله در انجام این فرودگاه و مشابه آن، پیمانکارانند که اینگونه فرماندار می خواهد وی را به محکمه ی قضاوت آخر سال مردم بفرستد!

 ۲۲ سال از تکمیل طرح مطالعاتی این فرودگاه و قریب به ۱۴ سال از شروع عملیات اجرایی آن می گذرد که در این سال ها دستکم دو یا چند شرکت پیمانکاری آمده اند و هر یک به دلایلی مشخص تعلیق یا خاتمه پیمان شده اند.

واقعیت این است در اجرای موفق هر پروژه ای فاکتورهایی مهم و اساسی وجود دارند که در غیر وجود آنها، اتمام سر موعد آن پروژه میسر نخواهد بود،

از جمله ی این فاکتورها که می توان از آنها نام برد؛ تخصیص به موقع  بودجه و اعتبارات لازم، پرداخت طلب های پیمانکار، رفع معارضین، تحویل سر موعد کارگاه ، حادث نشدن حوادث قهری و غیر مترقبه و مهتمر از همه ی آنها وجود متولیان و مسئولان وظیفه شناس است …..

فقدان هر کدام از فاکتورهای فوق می توانند روند اجرایی پروژه ای را مختل و تاریخ اتمام آن را به تأخیر بیندازند.

باید از فرماندار پرسید: آیا حضرتعالی و دوستان مسئول در این سال ها همه  فاکتورهای لازم برای اتمام کار این پروژه را فراهم  نموده اید؟! که توپ در زمین پیمانکاران می اندازید؟!

 اگر پاسخ وی مثبت است و همه شرایط پیش گفته برای تحویل این کار در چهارشنبه ی آخر سال مهیا است! ریسک چرا؟؟؟  آیا بهتر نیست بجای یک پیمانکار ۲ یا ۳ و حتی بیشتر، پیمانکار بکارگیری شود تا از اتمام و تحویل کار در آخر امسال اطمینان حداکثری حاصل گردد؟

تا قبل از انتخابات مجلس و در هفته های مانده به تبلیغات رسمی، فرماندار و دیگر دولتمردان استانی در کنار نماینده ی محترم سابق می ایستادند و با اطمینان بهره برداری از فرودگاه سقز را در چهارشنبه ی همین سال بشارت می دادند! حال چه شده که مسئولیت این مژدگانی و این تضمین را بر دوش یک پیمانکار بیچاره می اندازند!؟

مسئول باشید آقای فرماندار و چهارشنبه سوری امسال ما را خراب نکنید!

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبرگزاری کردپرس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو