پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انجام ضدعفونی ناوگان هما طبق استاندارد‌های بین‌المللی

تاریخ خبر: // کد خبر: 312846 // // //


انجام ضدعفونی ناوگان هما طبق استاندارد‌های بین‌المللی

معاون خدمات فرودگاهی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ضدعفونی ناوگان هواپیمایی طبق استاندارد یاتا انجام می‌شود گفت: هر شب هواپیماها پیش از پروازهای صبح روز بعد ضدعفونی می‌شوند.


انجام ضدعفونی ناوگان هما طبق استاندارد‌های بین‌المللی

حسن خرسند صرافان با بیان اینکه ضدعفونی ناوگان هواپیمایی طبق استاندارد‌های یاتا انجام می‌شود افزود: برای ضد عفونی ناوگان هما از مایع ضد عفونی با استاندارد تعیین شده اتحادیه اروپا و یاتا استفاده می‌کنیم.
وی افزود: هواپیما‌ها هر شب و پس از آخرین پرواز، بطور کامل ضد عفونی می‌شوند و این ضد عفونی تا ۲۴ ساعت اثرگذاری دارد و پس از ۲۴ ساعت مجددا ضدعفونی هواپیما‌ها انجام می‌شود.
وی ادامه داد: طبق دستورالعمل از محل ۴ منبع موثق کمیته پیشگیری از کرونا در هما را تشکیل دادیم و معاونان مختلف از خدمات فرودگاهی، منابع انسانی، بازرگانی و… که با مسافران در ارتباط هستند در این کمیته حضور دارند.
خرسند افزود: از منابع علمی سازمان هواپیمایی کشوری و همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستورالعمل‌ها به ما ارجاع شد و در کمیته پیشگیری از شیوع کرونا زمینه سازی برای اجرای آن انجام شد.
معاون خدمات فرودگاهی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران افزود: در ۴ ماه گذشته مواد ضد عفونی برای انجام مراحل ضدعفونی به عنوان رفرنس از وزارت بهداشت گرفته شد.
وی گفت: هر پرواز، زمانی که برای ماندن در تهران و شهرستان‌ها در فرودگاه می‌ماند از ساعت ۲۲ یا ۲۳ آن روز کل داخل کابین که مسافر با آن در تماس است ضد عفونی می‌شود که این ضد عفونی‌ها طبق پروتکل است.
معاون خدمات فرودگاهی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: هم اکنون در فرودگاه مهرآباد تهران، روزانه حدود ۱۶ فروند هواپیما را ضد عفونی می‌کنیم و در مناطقی که استان‌های قرمز از نظر شیوع کرونا شناخته می‌شود، در شهرستان‌ها نیز ضد عفونی هواپیما‌ها پس از پرواز انجام می‌شود و همچنین به درخواست خلبان، اگر مسافری در پرواز مشکوک به کرونا باشد ضدعفونی مجدد انجام می‌شود.
وی افزود: مسافران پیش از ورود به فرودگاه از نظر ابتلا به کرونا چک می‌شوند.
خرسند افزود: همچنین در داخل پرواز، اگر تعداد مسافران کم باشد چیدمان مسافر را طبق دستورالعمل فاصله گذاری اجتماعی انجام می‌دهیم.
وی افزود: دو ردیف صندلی آخر هر هواپیما، طبق دستورالعمل سازمان هواپیمایی خالی می‌ماند تا در آن دو ردیف اگر مسافری علائم بیماری نظیر عطسه یا سرفه داشته باشد به آنجا منتقل می‌شود.
معاون خدمات فرودگاهی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در همه ایستگاه‌های هما در شیراز، مشهد، اصفهان، اهواز و… اقدامات ضدعفونی و مسائل بهداشتی همچنین ظرفیت پرواز و فاصله گذاری اجتماعی رعایت می‌شود.

منابع: با اندکی تلخیص و اضافا برگرفته از  صدا و سیما / خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو