پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انفجار در ناو هواپیمابر آمریکا + مشخصات ناو

تاریخ خبر: // کد خبر: 312920 // // //


انفجار در ناو هواپیمابر آمریکا + مشخصات ناو

ناو هواپیمابر یو اس اس بونهوم ریچارد در منطقه سن دیه گو دچار انفجار و حریق شد و بیست ملوان نیروی دریایی آمریکا زخمی شدند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، در یک شناور جنگی ارتش آمریکا انفجار و حریق رخ داد.
در عرشه یک کشتی بزرگ نظامی در منطقه سن دیه گو San Diego در آمریکا انفجاری رخ داد. براثر این انفجار چندین خدمه این کشتی زخمی شدند. آتشنشان‌ها برای عملیات اطفای حریق وارد عملیات شده اند. پس از وقوع حریق در این کشتی جنگی موسوم به یو اس اس بونهوم ریچارد USS Bonhomme Richard، انفجاری در آن رخ داد. دود عظیمی آسمان منطقه را فراگرفته است. این انفجار نزدیک یک پایگاه دریایی بوده است.


انفجار در ناو هواپیمابر آمریکا + مشخصات ناو

شامگاه یکشنبه از آتش سوزی در عرشه یک کشتی جنگی آمریکایی در بندر «سن دیه‌گو» در جنوب غربی ایالات متحده  خبر دادند. این ناو هواپیمابر با نام  «یواس‌اس بونهام ریچارد»  قادر به حمل بیش از ۳۵ جنگنده نظامی و بالگرد و  همچنین جابه جایی ۴۰ هزار و ۵۰۰ نیرو است.

چندین انفجار در کشتی جنگی «یواس‌اس بونهام ریچارد» رخ داده و شماری مصدوم برجای گذاشته است.  در تصاویر منتشر شده از این کشتی جنگی برخاستن دود غلیظی مشاهده می‌شود.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) همچنان درباره دلایل وقوع این حادثه سکوت کرده است.

 

شناور جنگی منفجر شده در جنگ عراق حضور داشت

شناور جنگی ارتش آمریکا که دچار انفجار شده است در جنگ عراق نیز حضور داشت و برای نیروی دریایی آمریکا بسیار مهم است.

انفجار در یک کشتی بزرگ نظامی در منطقه سن دیه گو San Diego در آمریکا به خبری مهم تبدیل شده است. این انفجار ساعت نه صبح به وقت محلی رخ داد. چندین نفر بر اثر این انفجار زخمی شدند. کشتی جنگی موسوم به یو اس اس بونهوم ریچارد USS Bonhomme Richard از کشتی های نظامی با قابلیت عملیات دوگانه است.

روی عرشه این هواپیما، امکان فرود هواپیمای نظامی و بالگرد نظامی وجود دارد. در عین حال، این کشتی می تواند تانک و نفربر را از ناحیه پایین خود حمل کند. روی این شناور بزرگ نظامی، یک بیمارستان سیار هم وجود دارد که از آن می توان برای درمان و مداوا استفاده کرد.

نام این شناور نظامی برگرفته از نام بنجامین فرانکلین رئیس جمهور پیشین آمریکا است که فرانسوی ها او را “ریچارد خوب” صدا می کردند که در زمان فرانسوی عبارت بونهوم ریچارد به معنای ریچارد خوب است. این شناور برای نیروی دریایی آمریکا مهم بود و نقش مهمی در جنگ عراق ایفا می کرد. این شناور در عملیات امداد و نجات برای شناورهای غرق شده در نزدیک آبهای کره جنوبی نیز نقش مهمی ایفاد کرد.  هنوز آمار دقیق رسمی از تلفات این حریق و انفجار در شناور نظامی مذکور منتشر نشده است.

شناوری که دچار انفجار شده، ناو هواپیمابر است
به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، شناور یو اس اس بونهوم ریچارد که دچار این حریق و انفجار شده، ناو هواپیمابر است. این انفجار و حریق نزدیک یک پایگاه نیروی دریایی رخ داده است. هنوز علت وقوع این انفجار مشخص نیست. در این انفجار چندین ملوان نیروی دریایی زخمی شده اند.

شمار زخمی‌ها به بیست تن افزایش یافت
مقامات نیروی دریایی آمریکا اعلام کردند دست کم بیست ملوان بر اثر آتش سوزی روز یکشنبه در کشتی نظامی یو اس اس بونهوم ریچارد زخمی شده اند.

براساس اعلام نیروی دریایی، حدود 160 ملوان زمانی که آتش سوزی حدود ساعت 8:30 صبح به وقت محلی گزارش شد، در این کشتی تهاجمی آبی-خاکی پهلو گرفته در پایگاه دریایی سن دیه گو بودند.

پیشتر روز یکشنبه، اداره امداد و نجات-آتش نشانی سن دیه گو در توییتر اعلام کرد انفجاری در این کشتی روی داده است.

نشریه آمریکایی سن دیه گو یونیون-تریبیون گزارش داد مجروحان به بیمارستان‌ها در سن دیه گو انتقال یافتند.

به گزارش تلویزیون رویترز، تصاویر ویدیویی زنده از صحنه حادثه نشان می‌دهد ماموران آتش نشانی سن دیه گو حدود ساعت 9 صبح به وقت محلی اعزام و متوجه شدند دود سیاه غلیظی از چندین نقطه این کشتی جنگی آبی-خاکی که در پایگاه دریایی سن دیه گو پهلو گرفته است، صد‌ها فوت به هوا بلند شده است.

دود ناشی از حریق در ناو آمریکایی، آسمان محل حریق را تیره کرد
به گفته یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا، این حریق در قسمت عقب کشتی رخ داده است که می‌تواند شش یا حتی بیش از شش تانک یا نفربر را در خود جای دهد.

باتوجه به اینکه گفته می‌شود در این حریق، نفت نمی‌سوزد مشخص نیست علت ادامه این آتش سوزی چیست. به گفته تومان فون ایسن رئیس سابق آتشنشانی نیویورک، این حریق خسارت‌های گسترده‌ای به همراه داشته است و اگر آتشنشان‌ها زودتر وارد عمل می‌شدند، امکان جلوگیری از این خسارت‌ها وجود داشت. سخنگوی نیروی دریایی ارتش آمریکا نیز در منطقه حاضر شده است. وی در فاصله حدود نهصد متری این حریق است تا از نزدیک اوضاع را مشاهده کند، اما دود آنقدر غلیظ است که او نمی‌تواند چیزی ببیند. دود ناشی از این حریق به حدی زیاد است که در کل منطقه سن دیگو قابل مشاهده است.

ناو آمریکایی حامل موشک های دوربرد است
شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از خبرنگار خود در واشنگتن گزارش داد اطلاعات موجود حاکی از آن است ناو هواپیمابر آمریکایی موسوم به «یو اس اس بونهوم ریچارد» مستقر در پایگاه دریایی در منطقه سن دیه گو، در سواحل کالیفرنیا که بر اثر انفجار دچار آتش سوزی شده است حامل موشک‌های دور برد است و همین امر عملیات اطفاء حریق را با مشکلات و پیچیدگی‌هایی مواجه کرده است. ناظران پیش بینی می‌کنند آتش سوزی ناشی از انفجار در عرشه ناو هواپیمابر آمریکایی برای چند روزی ادامه یابد.

 

منابع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری آریا / صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو