پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بیانیه جامعه متخصصین مراقبت پرواز در مورد تصمیم حذف حق فوق العاده خاص همکاران

تاریخ خبر: // کد خبر: 313116 // // //


بیانیه جامعه متخصصین مراقبت پرواز در مورد تصمیم حذف حق فوق العاده خاص همکاران

بیانیه ای از سوی جامعه متخصصین مراقبت پرواز در مورد تصمیم حذف حق فوق العاده خاص همکاران صادر شده است.


بیانیه جامعه متخصصین مراقبت پرواز در مورد تصمیم حذف حق فوق العاده خاص همکاران

بسم الله الرحمن الرحیم
همکاران عزیز کنترلر ترافیک هوایی در سراسر کشور
با سلام و احترام
شنیده ها حاکی است که بار دیگر حقوق حقه همکاران در شرف قربانی شدن در مسلخ بی عدالتی و مسامحه کاری مسئولان خودمان در وزرات راه و شهرسازی و شرکت فرودگاهها قرار گرفته است.
به اطلاع شما همکاران عزیز می رساند طبق اخبار رسیده، به پاس زحمات شبانه روزی شما در واحدهای مراقبت پرواز در ایامی که سایر کارمندان دولت به صورت نامنظم و محدود در محل کار خود حاضر می شوند، پرداخت فوق العاده خاص شما عزیزان به زودی متوقف می شود! و دردناک تر از همه که امیدواریم صحت نداشته باشد این است که چاشنی این اقدام، خط و خطوطی بوده که از درون بدنه وزارت راه و شهرسازی به مجموعه بالادستی داده شده است.
در خصوص این اقدام و تبعات آن، لازم می دانیم نکاتی را به مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی ، مدیران ارشد شرکت فرودگاه های کشور و همچنین همکاران عملیاتی شرکت یادآوری کنیم.
اول از همه خطاب به مقام عالی وزارت راه و شهرسازی عرض می کنیم که در حالیکه استرس مداوم حاصل از تلاطم های سیاسی منطقه و خستگی مدیریت تغییرات مکرر در جریان ترافیک هوایی بین المللی در چند سال گذشته، بر گرده همکاران مراقبت پرواز سنگینی می کند و از طرف دیگر، در حالیکه همکاران ما در شرایط همه گیری ویروس کرونا علی رغم مبتلا شدن چندین همکار به این بیماری و به خطر افتادن سلامتی خانواده هایشان، خالصانه در سنگر خدمت ثابت قدم بوده اند، خبر احتمال حذف فوق العاده خاص باعث بهت، نگرانی و تشویش بی سابقه همکاران شده است. به استحضار جنابعالی می رسانیم در صورت اجرایی شدن این موضوع ، مسئولیت تبعات این اقدام متوجه بانیان و مجریان این اقدام خواهد بود.
دوم خطاب به مدیران محترم شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران عرض می کنیم که مجوز پرداخت فوق العاده خاص در ابتدا فقط برای مراقبت پرواز تحصیل شد و در ادامه با سیاست های شما به کل عملیات و سپس به کل شرکت تعمیم داده شد آگاه باشید که حذف آن تمامی ماموریت های اصلی شرکت را تحت تاثیر قرار خواهد داد و به نفع شرکت است که تدابیری برای حفظ آن، حداقل برای نیروهای عملیاتی شرکت بیاندیشد. آگاه باشید که اگر به علت ترس از دست دادن پست و موقعیت خودتان با مسامحه کاری و قصور با این اقدام همراهی کنید به محض اجرایی شدن این موضوع، جامعه متخصصین مراقبت پرواز به نمایندگی از همکاران خواستار استعفای فوری هیئت مدیره شرکت به علت مصلحت اندیشی شخصی، مسامحه کاری و عدم دفاع از حقوق همکاران شده و بر این امر پافشاری خواهد کرد.
سوم از همکاران عزیز شاغل در سایر واحد های عملیاتی شرکت می خواهیم مثل همیشه نظاره گر خاموش و بی تفاوت تلاشهای مراقبت پرواز در دفاع از حقوق پرسنل عملیاتی نباشند و در این خصوص به وظیفه ذاتی خود عمل کنند.
و در آخر به همکاران زحمتکش و بی ادعای خودمان در سراسر کشور عرض می کنیم که
دوستان و همکاران عزیز، برقراری فوق العاده خاص نتیجه چندین سال تلاش صنفی مراقبت پرواز بوده و در صورت حذف آن، برگرداندن آن کاری دشوار و طاقت فرسا خواهد بود. شما بارها شاهد ضایع شدن حقوق مان در شرکت به علت عدم مطالبه گری، بی توجهی و تفرقه بوده اید. به عنوان نمونه، موضوع مسکن مهر ویژه تهرانسر، خیانت و کوتاهی مسئولان وقت شرکت فرودگاهها و قربانی کردن حقوق همکاران توسط وزارت راه و شهرسازی وقت را یاد آوری می کنیم و از همه شما درخواست می کنیم که هر چه سریعتر مراتب اعتراض خود را به هر روش صحیح و منطقی به گوش مسئولان امر برسانید.

و السلام علی من التبع الهدی
جامعه متخصصین مراقبت پرواز ایران

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی iranATCA


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو