پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مدیر عامل فرودگاه پیام خواستار تغییرات اساسنامه شرکت پست و مخابرات پیام توسط دولت شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 313267 // // // خبر مهم


مدیر عامل فرودگاه پیام خواستار تغییرات اساسنامه شرکت پست و مخابرات پیام توسط دولت شد

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به درخواست تغییر اساسنامه شرکت پست و مخابرات پیام در هیات دولت گفت: بنا بر ماهیت و ماموریتی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای این مجموعه در نظر گرفته، یکی از درخواست ها این بود که تصویب این تغییرات به هیات دولت سپرده شود.


مدیر عامل فرودگاه پیام خواستار تغییرات اساسنامه شرکت پست و مخابرات پیام توسط دولت شد

نادر ثناگو مطلق در پنجاه و نهمین جلسه کارگروه تخصصی دولت متشکل از نمایندگان شرکت های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: هم اکنون تغییرات اساسنامه شرکت باید در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد که با توجه به  زمان بر بودن این مساله، یکی از درخواست ها این است که تغییرات در هیات دولت بررسی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رویکرد اشتغال محوری در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اظهار داشت: سال گذشته یک هزار فرصت شغلی در این منطقه ایجاد شده ، همچنین در سال ۹۸ به اندازه تمام دوران فعالیت های منطقه جذب سرمایه و واگذاری زمین داشتیم، به نحوی که بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام جذب شد.

وی اظهار امیدواری کرد که با توسعه فاز چهارم در سال جاری، ۲ هزار شغل جدید و تا پنج سال آینده ۱۰ هزار اشتغال زایی در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام ایجاد شود.

ثناگو مطلق با اشاره به راه اندازی مرکز مبادلات الکترونیک در منطقه گفت: با هدف توسعه اشتغال و ارائه هر چه بهتر خدمات رسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی، احیای ۱۲ شرکت را امسال در برنامه های منطقه ویژه قرار دادیم.

منطقه ویژه اقتصادی پیام در سال ۶۹ تحت عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات هوایی ، حمل و نقل، توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات هلیکوپتری به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.

نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره گیری از کلیه تأسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن،  در مجاورت بودن مراکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، قرار گرفتن در کنار راه آهن سراسری، متروی تهران – کرج و شاهراه های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب از جمله مزیت های این منطقه است.

همچنین برخورداری از امکانات زیربنایی، گمرک، گذرنامه اختصاصی، بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در مسیر تلاقی پنج استان اقتصادی کشور، نزدیک بودن به مراکز تحقیقاتی و نیروهای تحصیل کرده و متخصص منطقه، نزدیک بودن به مراکز تولید میوه، سبزیجات و گل و گیاه بدون محدودیت سقف زمانی و نزدیکی به مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات، وجود هاب پستی و گمرک در فرودگاه بین المللی پیام، داشتن انبارهای متعدد روباز، وجود ترمینال های کانتینری و امکانات تخلیه و بارگیری با دستگاه های پیشرفته را از دیگر ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام می توان برشمرد.

در کنار این مزایا، یکی دیگر از ویژگی هایی که پیام را از سایر نقاط متمایز می کند، بخش کارگو (حمل و نقل بار) آن است که به عنوان بزرگترین و تنها فرودگاه کارگو (پایانه بار هوایی) کشور شناخته می شود.

بخش مسافری این فرودگاه نیز از سال گذشته فعالیت خود را به مقصد مشهد مقدس و کیش آغاز کرده که از ابتدای تیرماه اهواز نیز به مسیرهای جدید این فرودگاه اضافه شده است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو