پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تهاتر جت ریاست جمهوری مکزیک با کیت پزشکی

تاریخ خبر: // کد خبر: 313278 // // //


تهاتر جت ریاست جمهوری مکزیک با کیت پزشکی

دولت مکزیک سرگرم بررسی پیشنهاد خرید ۱۲۰ میلیون دلاری جت ریاست جمهوری لوکس از سوی یک خریدار است که پیشنهاد کرده نیمی از پول آن را نقدی بپردازد و نیمی دیگر را با تجهیزات پزشکی تهاترکند.


تهاتر جت ریاست جمهوری مکزیک با کیت پزشکی

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور مکزیک فروش هواپیمای ریاست جمهوری لوکس که یک بوئینگ ۸-۷۸۷ دریم لاینر است و در دوران رئیس جمهور قبلی خریداری شده بود را یکی از شعارهای انتخاباتی خود در راستای یک دولت صرفه جو قرار داده بود.

هفته گذشته وی برای دیدار با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از پرواز عادی یک ایرلاین تجاری استفاده کرد.

خورخه مندوزا که ریاست بانک توسعه دولتی مسئول فروش این هواپیما را برعهده دارد، در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که رئیس جمهور به وی دستور داده است این جت و سایر هواپیماها و بالگردهایی که به فروش گذاشته شده‌اند را کمتر از ارزش واقعی شان نفروشد.

وی گفت: پیشنهاد خرید این هواپیما به صورت نیمی نقدی و نیمی تامین تجهیزات پزشکی بوده اما وی به دلایل محرمانه به هویت خریدار اشاره نکرد.

مکزیک مانند بسیاری از کشورها در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در تلاش برای تامین لوازم پزشکی و دارو شامل اکسیژن، ونتیلاتور و ماسک است. آمریکا و چین در این زمینه کمکهایی انجام داده‌اند.

فروش این جت که توسط انریکه پنا نیتو، رئیس جمهور سابق مکزیک در سال ۲۰۱۲ خریداری و به حمام‌های سنگ مرمری مجهز شد، دشوار بوده است. لوپز ابرادور در ژانویه اظهار کرد یک خریدار قیمت ۱۲۵ میلیون دلار را پیشنهاد کرده است اما مکزیک نمی‌تواند آن را زیر قیمت ۱۳۰ میلیون دلار که سازمان ملل متحد تایید کرده است، بفروش رساند.

بر اساس گزارش رویترز، هنوز معلوم نیست چرا مکزیک این پیشنهاد قیمت پایینتر را بررسی می‌کند اما ارزش این هواپیما در شرایطی که از آن استفاده نمی‌شود، ممکن است کاهش پیدا کرده باشد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو