پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سقوط بالگرد آمریکایی ارتش کنیا به دلایل نامعلوم

تاریخ خبر: // کد خبر: 313340 // // // //


سقوط بالگرد آمریکایی ارتش کنیا به دلایل نامعلوم

یک فروند بالگرد تهاجمی ارتش کنیا ساخت آمریکا، به دلایل نامعلوم در منطقه‌ای در این کشور سقوط کرد و دو خلبان آن جان سپردند.


سقوط بالگرد آمریکایی ارتش کنیا به دلایل نامعلوم

یک فروند بالگرد نظامی ارتش کنیا صبح دوشنبه به وقت محلی در منطقه «ماسینگا» سقوط کرد و دو خدمه آن جان باختندبه نوشته وبگاه «استاندارد» وزارت دفاع کنیا با اعلام این سانحه افزود که این بالگرد حین پرواز آموزشی سقوط کرد. وزارت دفاع کنیا مرگ دو خلبان این پرواز و بیرون آوردن اجساد آن‌ها از لاشه‌های این بالگرد را تایید کرد.

این بالگرد  رزمی و سبک  ساخت آمریکا  از نوع «ام دی ۵۳۰ اف» بود  که ساعت ۱۰ صبح دوشنبه به وقت محلی در ماسینگا سقوط کرد. کنیا اعلام کرده که تحقیقات در زمینه علت این حادثه در حال انجام است.

ارتش کنیا سال گذشته میلادی ۶ فروند از این نوع  بالگرد را در قالب یک قرارداد نظامی به مبلغ ۲۵۳ میلیون دلار از آمریکا خریداری کرد. کنیا همراه با سومالی در عملیات علیه  عناصر گروه الشباب مستقر در سومالی مشارکت دارد.

چندی قبل گروه الشباب به یک پایگاه هوایی محل استقرار نیروهای آمریکا در کنیا حمله کرد  و ارتش ایالات متحده از اعزام تعدادی نیرو به این مکان برای افزایش تدابیر امنیتی خبر داد. متعاقب این حادثه، نظامیان تیپ  ۱۰۱ هوابرد ارتش آمریکا چندی قبل به پایگاه هوایی «کمپ سیمبا» در کنیا  اعزام شدند.  یکی از فرماندهان تیپ ۱۰۱ هوابرد آمریکا اعزام این نیروها به کنیا را در قالب «نیروی واکنش سریع در شرق آفریقا» توصیف کرد در جریان حمله الشباب به پایگاه هوایی آمریکا در کنیا، یک هواپیمای تجسسی آمریکا از بین رفت.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو