پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ۴۷۰ میلیارد تومان برای ساخت فرودگاه چابهار سرمایه‌گذاری می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 313641 // // // // خبر مهم


۴۷۰ میلیارد تومان برای ساخت فرودگاه چابهار سرمایه‌گذاری می‌شود

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: ۴۷۰ میلیارد تومان برای ساخت بین‌المللی چابهار در قالب چند فاز سرمایه‌گذاری می‌شود.


۴۷۰ میلیارد تومان برای ساخت فرودگاه چابهار سرمایه‌گذاری می‌شود

عبدالرحیم کردی اظهار داشت: مجوز فرودگاه بین‌المللی چابهار اردیبهشت 95 از سوی شورای عالی فضایی صادر شده و آذرماه سال گذشته عملیات اجرایی این پروژه شروع شد.

وی با بیان اینکه فاز اول فرودگاه چابهار با ظرفیت پذیرش 817 هزار و 600 مسافر درحال ساخت است؛ افزود: در تفاهم‌نامه‌ای با وزارت راه احداث فرودگاه به منطقه آزاد چابهار سپرده شده ‌و تمامی منابع لازم برای ساخت فرودگاه در بودجه امسال و سال آینده منطقه گنجانده شده است.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بابیان اینکه  470 میلیارد تومان برای فاز اول احداث این فرودگاه در نظر گرفته شده است تاکید کرد: در مجموع علاوه بر منابع فرودگاه، 300 میلیارد تومان  امسال برای پروژه‌های عمرانی منطقه آزاد هزینه و سرمایه‌گذاری می‌شود.

کردی گفت: مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی امسال منطقه آزاد چابهار علاوه‌بر فرودگاه شامل وزشگاه کریکت، پارک لیپار، آماده سازی اراضی برای واگذاری و کمک به واحدهای تولیدی سرمایه‌گذاری است.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار درباره واحدهای تولیدی منطقه آزاد گفت: در در مجموع 270 واحد تولیدی مورد بهره‌برداری در منطقه آزاد است داریم که در طی زمان 115 هم‌چنان فعال و 160 واحد تعطیل و نیمه فعال شده است؛ اولین ماموریت حوزه اقتصادی منطقه آزاد برگردندان این 160 واحد نیمه تعطیل به چرخه تولید است.

فرودگاهی که هم‌اکنون در چابهار مورداستفاده و بهره‌برداری قرار گرفته یک فرودگاه نظامی متعلق نیروی هوایی ارتش(پایگاه دهم شکاری) است که چند سالی است با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری به دلیل نیاز مبرم چابهار به ارتباط هوایی امکان حضور پروازهای داخلی و بین‌المللی را یافته است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو