پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دیدار مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با مدیرکل فرودگاه های استان

تاریخ خبر: // کد خبر: 313746 // // //


دیدار مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با مدیرکل فرودگاه های استان

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، کاهش موقعیت های بحرانی در فضای کار و تلاش را معلول اجرای صحیح قوانین دانست‌ و خواستار توجه بیشتر به گرفتن گواهینامه صلاحیت ایمنی توسط کارفرمایان شد.


دیدار مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با مدیرکل فرودگاه های استان

ارسلان غمگین در نشست هم اندیشی با سید مهدی رزاز مدیر کل فرودگاه های استان درباره پیش بینی تمهیدات و تسهیل در فرآیند بازرسی های کار و ارایه راهکار با هدف همکاری های دو جانبه، اظهار کرد: به استناد ماده ۹۸ قانون کار، بازرسان کار به عنوان ضابطان دستگاه قضایی بدون اطلاع قبلی و در هر موقع از شبانه روز می توانند به کارگاه‌های مشمول قانون کار ورود کنند.

وی، صیانت از نیروی کار را یکی از وظایف مهم بازرسی کار دانست و افزود: ما به کارفرما برای اصلاح امور، رفع مشکل و بهبود شرایط، مشورت می دهیم.

غمگین با تاکید بر لزوم توجه به اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی کار توسط کارفرمایان و پیمانکاران، تصریح کرد: به منظور صیانت از نیروی کار در برابر بیماری های شغلی و حوادث ناشی از کار لازم است کارفرمایان و پیمانکاران گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی دریافت کنند.

وی افزود: همچنین در ماده ۸۷ قانون کار نیز عنوان شده است: اشخاص حقیقی و حقوقی که بخواهند کارگاه جدیدی ایجاد کنند یا کارگاه های موجود را توسعه دهند مکلف اند در ابتدا برنامه کار و نقشه های ساختمانی و طرح های مورد نظر را از لحاظ پیش بینی در امر حفاظت فنی و بهداشت کار برای اظهار نظر و تایید به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال کنند.

غمگین ادامه داد: ما برای بهبود شرایط کار در خدمت شرکت ها و سازمان ها هستیم. بازرسان ما برای ارایه مشورت و رفع نواقص موجود به شما مراجعه می کنند تا در آینده مجبور به پرداخت هزینه های گزاف نشوید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تاکید کرد: اگر با توجه به نکات مطرح شده در قوانین برای رفع نواقص موجود تلاش شود، آمار حوادث ناشی از کار کاهش پیدا خواهد کرد و هر چه در اجرای قوانین جدی تر عمل کنیم علاوه بر اصلاح امور، موجب افزایش رضایتمندی ارباب رجوع و مردم خواهیم شد.

غمگین کاهش موقعیت های بحرانی در فضای کار و تلاش را معلول اجرای صحیح قوانین دانست و افزود: حادثه یک بار اتفاق می افتد و اگر ما با کاردانی و توجه به قوانین، پیش بینی ها و پیشگیری های لازم را لحاظ نکرده باشیم قطعا با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی در پایان بر حفظ شان بازرسان کار تاکید کرد و یکی از وظایف ذاتی بازرسان کار را بررسی و تجزیه و تحلیل حوادث برای مقام قضایی دانست و گفت: تنها وزارت خانه ای در دولت هستیم که دادرسی کار داریم، همکاران ما در حوزه روابط کار در مراجع رسیدگی کننده رای صادر می کنند و بازرسان ما در وزارت متبوع ، حکم بازپرس و دادستان را دارند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تاباخبر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو