پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | باکو: یک فروند پهپاد ارمنستان را ساقط کردیم

تاریخ خبر: // کد خبر: 313796 // // //


باکو: یک فروند پهپاد ارمنستان را ساقط کردیم

جمهوری آذربایجان به دنبال ازسرگیری تنش‌ها در مرز با همسایه خود از سرنگونی یک فروند هواپیمای بدون سرنشین ارمنستان خبر داد.


باکو: یک فروند پهپاد ارمنستان را ساقط کردیم

باکو امروز پنجشنبه و به دنبال تشدید تنش ها میان این کشور با همسایه خود اعلام کرد که یک فروند هواپیمای بدون سرنشین ارمنستان را ساقط کرده است.

رسانه «دیفنس آز» در این خصوص اعلام کرد: صبح امروز واحدهای متعلق به نیروهای مسلح ارمنستان با استفاده از پهپاد X-۵۵ در تلاش بودند تا به پرواز شناسایی بر فراز مواضع نیروهای ارتش آذربایجان مبادرت نمایند؛ این پهپاد پس از شناسائی منهدم شد.

این درحالی است که ساعاتی پیش نیز خبرگزاری آیسور اعلام کرد که درگیری‌های نظامی ایروان در مرز با جمهوری آذربایجان بار دیگر ازسرگرفته شده است.

خبرگزاری آیسور ارمنستان در این خصوص به نقل از «آرتسرون هووهاسینیان» (نماینده وزارت دفاع ارمنستان) اعلام کرد: نیروهای مسلح ما دشمن را ساکت کرده‌اند. ارمنستان در این درگیری متحمل تلفاتی نشده است.

این در حالی است که هر دو کشور همسایه، دیگری را به شروع این اقدامات نظامی متهم می کنند.

رسانه ها روز یکشنبه ۲۲ تیر ماه سال جاری از وقوع درگیری مسلحانه در مرز میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان با ۲ کشته خبر دادند.

مناقشه قره باغ پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی از سال ۱۹۸۸ آغاز شد. قره‌باغ، منطقه‌ای در همسایگی ایران در ناحیه شمالی واقع شده و ریشه اختلاف ایروان و باکو بر سر مسئله ارضی است.

اگرچه میانجیگری های روسیه در پنجم آوریل سال ۲۰۱۸ میلادی میلادی به درگیری خونبار نظامیان دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه مورد مناقشه قره باغ خاتمه داد؛ اما هر دو کشور در این باره ادعاهایی را مطرح می کنند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو