پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برگزاری مراسم بزرگداشت امیر سرتیپ خلبان صدیق به‌صورت مجازی

تاریخ خبر: // کد خبر: 313864 // // // //


برگزاری مراسم بزرگداشت امیر سرتیپ خلبان صدیق به‌صورت مجازی

مراسم ترحیم و بزرگداشت فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش، به‌صورت مجازی و بدون حضور جمعیت، در مسجد امام خمینی(ره) ستاد ارتش برگزار شد.


برگزاری مراسم بزرگداشت امیر سرتیپ خلبان صدیق به‌صورت مجازی

مراسم ترحیم و بزرگداشت امیر سرتیپ خلبان هوشنگ صدیق فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش، به‌صورت مجازی و بدون حضور جمعیت، در مسجد امام خمینی (ره) ستاد ارتش برگزار شد.

همزمان با هفتمین روز درگذشت امیر سرتیپ خلبان هوشنگ صدیق فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش، مراسم ترحیم و بزرگداشت آن فرمانده ولایی و انقلابی، بصورت مجازی و بدون حضور جمعیت در مسجد امام خمینی ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار و بصورت زنده از صفحه اینستاگرامی family_artesh پخش شد.

این مراسم با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی آجا، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش، امیر سرتیپ محمد محمودی معاون اجرایی ارتش و علی صدیق فرزند برومند این امیر سرافراز در مسجد امام خمینی (ره) ستاد ارتش برگزار شد.

موفقیت نیروی هوایی در عملیات والفجر ۸ حاصل تدابیر امیر صدیق بود

امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مراسم یادبود مرحوم امیر سرتیپ صدیق فرمانده اسبق این نیرو، در خصوص ویژگی‌های مرحوم امیر سرتیپ خلبان هوشنگ صدیق گفت: مرحوم امیر سرتیپ صدیق یکی از فرماندهان خوب و با تدبیر نهاجا بود که در برهه‌ای بسیار حساس مدیریت نیروی هوایی را برعهده گرفت. دوره‌ای که دشمن در آن مقطع شکست‌های بسیاری را متحمل شده بود و در صدد توسعه جنگ با حمله به شهرهای ایران بود.

بنابر گزارش مهر، وی ادامه داد: هدف دشمن از این اقدامات ایجاد جنگ روانی بر علیه مردم کشورمان و کشاندن مسئولان ایران به پای میز مذاکره بود. در چنین شرایطی پذیرفتن مسئولیت نیروی هوایی مسئولیت بسیار سختی بود، چراکه باید در مقابل ارتش رژیم بعث عراق ایستادگی می‌کرد. در این زمان امیر سرتیپ صدیق فرماندهی نیروی هوایی ارتش را برعهده گرفت.

فرمانده نهاجا در ادامه تدابیر امیر صدیق در انتخاب فرماندهانی همچون شهید بابایی را بسیار تأثیرگذار دانست و گفت: انتخاب‌های مناسب در کنار به کارگیری تدابیر مناسب بود که کمک کرد تا وی بتواند در آن شرایط سخت نیروی هوایی ارتش را به خوبی مدیریت کند.

امیرر سرتیپ نصیرزاده افزود: عملیات والفجر هشت یکی از عملیات‌های مهم نیروی هوایی ارتش بود که در زمان فرماندهی مرحوم امیر سرتیپ صدیق و با تدابیر هوشمندانه وی اجرا شد که در نتیجه آن بخش بسیاری از نیروی هوایی عراق نابود شد.

امیر سرتیپ صدیق پایه‌گذار نهضت قطعه‌سازی در نیروی هوایی بود

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در مراسم بزرگداشت امیر سرتیپ خلبان هوشنگ صدیق فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش که به‌صورت مجازی و بدون حضور جمعیت در مسجد امام خمینی (ره) ستاد ارتش برگزار شد، با تسلیت درگذشت امیر سرتیپ هوشنگ صدیق به محضر فرماندهی معظم کل قوا، فرمانده کل ارتش و ملت شریف ایران اسلامی، گفت: سخن در خصوص کارنامه جهادی امیر سرتیپ خلبان هوشنگ صدیق بسیار زیاد است اما به دلیل محدودیت زمانی به بخشی از آن اشاره می‌کنم.

بنابر گزارش مهر، نماینده ولی فقیه در ارتش با بیان اینکه امیر سرتیپ خلبان صدیق در دوران فرماندهی بر نیروی هوایی خدمات بسیار ارزشمندی از خود بر جای گذاشت که تاریخ آنها را فراموش نمی‌کند، گفت: برقراری امنیت کشتی‌های تجاری و نفتکش در آبراه خلیج فارس که به‌موجب آن اقتصاد کشورمان در دوران هشت سال دفاع مقدس مصون ماند، از جمله این خدمات بود.

محمدحسنی با بیان اینکه حمله بسیار پرقدرت و کمرشکن و فلج‌کننده به پالایشگاه نفتی کرکوک که دشمن را با مشکلات بسیار جدی مواجه کرد نیز از جمله اقدامات ارزشمند و تأثیرگذار در دوران فرماندهی امیر سرتیپ خلبان صدیق بود، خاطر نشان کرد: پشتیبانی از عملیات‌های نظامی به ویژه عملیات والفجر هشت که بخشی از نتیجه آن ساقط شدن ۸۰ فروند از هواپیماها و بالگردهای دشمن بود در زمان فرماندهی این امیر سرافراز ارتش رخ داد تا جایی که کمر دشمن در این زمینه شکسته شد.

وی اذعان داشت: پایه‌گذاری یک حرکت بسیار مقدس و معنوی و در عین حال نظامی – راهبردی در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در زمان فرماندهی امیر سرتیپ خلبان صدیق به ثمر نشست و آن بنیان نهادن جهاد خودکفایی و نهضت قطعه سازی در این نیروی الهی بود که به عنوان یکی از باقیات صالحات‌های این فرمانده جهادی و ولایی به شمار می‌رود.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرآنلاین


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو