پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ملکه آسمان‌ها به پایان خود نزدیک می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 313888 // // // //


ملکه آسمان‌ها به پایان خود نزدیک می‌شود

شرکت بریتیش ایرویز انگلیس اعلام کرد:‌ به خاطر شرایط پیش آمده ناشی از شیوع کرونا ناوگان بوئینگ‌های 747 خود را پیش از موعد بازنشسته خواهد کرد.


ملکه آسمان‌ها به پایان خود نزدیک می‌شود

به نقل از رویترز، شرکت بریتیش ایرویز انگلیس که از قضا بزرگ‌ترین دارنده ناوگان بوئینگ‌های 747 جهان است اعلام کرد: به خاطر کاهش شدید تقاضا برای مسافرت‌های هوایی ناشی از شیوع ویروس کرونا قصد دارد زودتر از موعد هواپیماهای 747 خود را بازنشسته کند.

بیش از نیم قرن است که بوئینگ‌های 747 با لقب ملک آسمان‌ها شناخته شده‌ترین پرنده‌هایی هستند که با بدنه منحصر به فرد خود مسافران را در جهان جابه‌جا می‌کنند، اما به نظر می‌رسد حالا دیگر روزهای آنها به شماره افتاده و به زودی آنها به خاطره‌ها خواهند پیوست.

گزارشات حاکی از آن است که شرکت بوئینگ هم قصد دارد تولید این نوع هواپیمای خود را احتمالاً از دو سال دیگر به طور کامل متوقف کند.

بریتیش ایرویز قصد داشت طرح بازنشست کردن این هواپیماها را در سال 2024 اجرایی کند اما با توجه به کاهش شدید  مسافر و این پیش‌بینی که احتمالا سال‌ها طول خواهد کشید که شاهد افزایش دوباره تعداد مسافران هوایی باشیم، این شرکت اعلام کرده است بعید است دیگر شاهد استفاده دوباره از هواپیماهای 747 باشیم.

بریتیش ایرویز طی بیانیه‌ای اعلام کرد: با اندوهی بزرگ تأیید می‌کنیم که قصد داریم تمام هواپیماهای 747 خود را از همین حالا بازنشست کنیم.

این شرکت انگلیسی اعلام کرد: در حالی که این هواپیماها همواره در قلب ما باقی خواهند ماند، اما ما به سمت آینده می‌رویم و قصد داریم از هواپیماهای مدرن‌تر و با بهره‌‌وری سوخت بیشتر نظیر ایرباس 350 و بوئینگ 787 برویم.

مدیرعامل بریتیش ایرویز اخیراً اعلام کرده‌ است:‌این شرکت به خاطر کاهش شدید مسافرت‌های هوایی در معرض خطر فروپاشی قرار گرفته است .

وی اعلام کرده باید 12 هزار نفر از کارمندانش معادل 28 درصد آنها را با هدف همگام‌سازی خود با کوچک‌تر شدن بازار حمل و نقل هوایی اخراج کند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو