پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سومین پیاده‌روی فضایی اسپیس ایکس

تاریخ خبر: // کد خبر: 314016 // // //


سومین پیاده‌روی فضایی اسپیس ایکس

دو فضانورد سازمان فضایی آمریکا (ناسا) سومین پیاده روی خود را در ایستگاه بین‌المللی فضایی برای تعویض باتری‌های قدیمی انجام دادند.


سومین پیاده‌روی فضایی اسپیس ایکس

دو فضانورد سازمان فضایی آمریکا (ناسا) دیروز پنجشنبه در اولین ماموریت تاریخی اعزام فضانوردان به فضا که توسط شرکت فضایی اسپیس ایکس انجام شد، سومین پیاده روی خود را در ایستگاه بین‌المللی فضایی برای تعویض باتری‌های قدیمی انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، در این پیاده روی فضایی «باب بهنکن» و «کریس کاسیدی» در جریان دویست و سی‌امین پیاده روی فضایی در این ایستگاه در حال چرخش، شش ساعت را در فضا سپری کردند. این فضانوردان شش باتری نیکل هیدروژن را با سه باتری جدید لیتیوم-یونی تعویض کردند؛ با تعویض این باتری‌ها پروژه دو ساله ناسا برای به روزرسانی سیستم برق این ایستگاه فضایی رو به اتمام است.

فضانوردان در جریان ۱۱ پیاده روی فضایی ۴۸ پیل انرژی را برداشتند و ۲۳ باتری جدیدتر ۴۰۰ پوندی را نصب کردند. هنوز یک باتری جدید باقی مانده که باید نصب شود. پیاده‌روی فضایی روز پنجشنبه، سومین پیاده‌روی فضایی از مجموعه چهار پیاده‌روی فضایی است که برای جایگزینی باتری‌های قدیمی نیکل هیدروژنی با باتری‌های جدید لیتیوم یونی انجام شد. قرار است پیاده روی فضایی بعدی در روز ۲۱ ژوئیه (۳۱ تیر) انجام شود.

بهنکن و هارلی در تاریخ ۳۱ ماه مه (۱۱ خرداد) در بخشی از بازگشت تاریخی پرواز‌های فضایی سرنشین دار از خاک آمریکا وارد ایستگاه فضایی شدند. این مأموریت همچنین اولین ماموریت خدمه دار شرکت فضایی اسپیس ایکس به فضا محسوب می‌شود.

ناسا این سفر تاریخی به فضا را که ابتدا قرار بود پنج روزه باشد، به دلیل ضرورت تعویض باتری‌های ایستگاه بین المللی فضایی، تا چند ماه تمدید کرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو