پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | لغو پروازهای افغانستان هواپیمایی ترکیه به دلیل مبتلا بودن مسافران افغان به کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 314332 // // //


لغو پروازهای افغانستان هواپیمایی ترکیه به دلیل مبتلا بودن مسافران افغان به کرونا

شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایرلاینز) گفته که به دلیل ابتلای مسافران افغان به ویروس کرونا پروازهایش را به افغانستان متوقف کرده است.


لغو پروازهای افغانستان هواپیمایی ترکیه به دلیل مبتلا بودن مسافران افغان به کرونا

شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایرلاینز) گفته که به دلیل ابتلای مسافران افغان به ویروس کرونا پروازهایش را به افغانستان متوقف کرده است. این شرکت بعد از توقف سه ماهه پروازش به افغانستان به دلیل شیوع ویروس کرونا اواخر ماه جون/ژوئن پروازهای خود را به کابل از سر گرفت و صدها مسافر را از کابل به ترکیه انتقال داد.

اداره هوانوردی ملکی افغانستان توقف چند پرواز این شرکت را تایید می‌کند، اما می‌گوید که پرواز این خط هوایی بزودی دوباره از سر گرفته خواهد شد.

ترکیش ایرلاینز پروازهایش را چهارشنبه چهارم سرطان/تیر به افغانستان از سر گرفت و با پنج پرواز صدها مسافر را میان ترکیه و افغانستان جابجا کرد.

قرار بود که این شرکت از پنجم جولای تا امروز پنج پرواز دیگر به کابل داشته باشد ولی به گفته مسئولان این خط هوایی به دلیل مبتلا بودن مسافران پروازهای پیشین به کرونا، پروازهای بعدی لغو شد.

عبدالحمید صالحی، مسئول روابط خارجی شرکت ترکش ایرلاینز به نصیر بهزاد، خبرنگار بی‌بی‌سی گفت که وزارت بهداشت ترکیه از این شرکت خواسته تا پروازها به افغانستان را به دلیل ابتلای مسافرین به ویروس کرونا متوقف کند. او گفت که تست کرونای شمار زیادی از مسافران مثبت بوده و وزارت بهداشت دستور توقف پروازها را داده است.

به گفته شرکت هوایی ترکش ایرلایز، افغانستان در جمع ۱۳ کشوری قرار دارد که میزان افراد مبتلا به ویروس کرونا در آن زیاد است و این شرکت پروازهایش را متوقف کرده است.

فرودگاه کابل در صفحه رسمی فیسبوک خود از مسافرین خواسته که بعد از ۱۰ جولای اگر قصد سفر به امارات متحده عربی، ترکیه یا سایر کشورها را دارند، تست کرونا داده و نتیجه آنرا همراه داشته باشند. از زمان انجام تست، نباید بیشتر از ۹۶ ساعت گذشته باشد.

اداره هوانوردی غیرنظامی افغانستان توقف پروازهای شرکت ترکیش ایرلاینز را تایید کرده ولی گفته که دلیل آن ابتلای مسافران به کرونا نبوده است.

قاسم وفایی زاده، رئیس این اداره به بی‌بی‌سی گفت که پرواز های ترکیش ایرلاینز بزودی آغاز می‌شود. او گفت که علت توقف پرواز ابتلا به کرونای شماری از مسافران نبوده است، بلکه متبلا بودن شمار افراد به کرونا در افغانستان نگرانی را برای وزارت بهداشت ترکیه خلق کرده است. بعد ازتاریخ ۱۶ جولای دوباره پروزها از سر گرفته خواهد شد.

پیشتر اداره هوانوردی ملکی افغانستان گفته بر اساس دستورالعمل انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی و سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی تمام تدابیر پیشگیرانه و بهداشتی در فرودگاه‌های افغانستان و در جریان پرواز در نظر گرفته خواهد شد.ود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی مهندسی ترافیک هوایی ایران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو