پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برگزاری رزمایش 150 هزار نفری ارتش روسیه در دریای خزر و سیاه

تاریخ خبر: // کد خبر: 314361 // // //


برگزاری رزمایش 150 هزار نفری ارتش روسیه در دریای خزر و سیاه

رئیس جمهور روسیه در روزهای گذشته دستور برگزاری یک رزمایش بزرگ با حضور 150 هزار پرسنل نظامی و صدها هواپیما و کشتی جنگی برای اطمینان از تامین امنیت روسیه در جنوب غربی را صادر کرده است.


برگزاری رزمایش 150 هزار نفری ارتش روسیه در دریای خزر و سیاه

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه روز جمعه در این زمینه گفت: «مطابق با تصمیم فرمانده کل نیروهای مسلح روسیه، تمرینات فوری توسط  نظامیان مستقر در جنوب و غرب  برگزار می شود.»

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که در این رزمایش، نیروهای هوابرد، تفنگداران دریایی ناوگان اقیانوس آرام  و شمال روسیه نیز حضور دارند. این رزمایش همچنین با مشارکت بیش از 400 هواپیمای نظامی و بیش از 100 فروند کشتی در «دریای سیاه» و «دریای خزر» و برخی مکانهای دیگر برگزار می‌شود.

وزارت دفاع روسیه افزوده که این رزمایش عظیم به منظور سنجش میزان آمادگی ارتش این کشور در برقراری امنیت  در جنوب غربی روسیه، مکانی که تهدید تروریسم  کماکان پابرجاست، برگزار می‌شود.

 یگان موشکی روسیه چندی قبل رزمایش بزرگ موشکی را در مناطق مختلف این کشور از جمله دریای خزر و دریای سیاه برگزار کرد.  ارتش روسیه در این رزمایش بزرگ انواع موشک‌های راهبردی بالستیک  و کروز را استفاده کرد. وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای بدین منظور  اعلام کرد که این رزمایش از 15 تا 17 اکتبر (23 تا 25 مهر) با مشارکت حدود 12000 پرسنل نظامی و همچنین بمب افکن‌های اتمی، کشتی‌ها و زیردریایی‌ها برگزار خواهد شد.

دریاسالار«جیمز فوگو » فرمانده نیروی دریایی آمریکا در اروپا چندی قبل گفت که  حضور کشتی‌ها، زیردریایی‌ها و هواپیماهای  روسیه در اقیانوس‌ اطلس، قطب شمال، دریای بالتیک، سیاه و مدیترانه نگران کننده است.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از حبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو