پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برگزاری دومین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی خراسان شمالی در سال ۱۳۹۹

تاریخ خبر: // کد خبر: 314610 // // //


برگزاری دومین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی خراسان شمالی در سال ۱۳۹۹

دومین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی خراسان شمالی در سال ۱۳۹۹ با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان هواشناسی کشور، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری،مدیر کل راه و شهرسازی استان و دیگر مدیران کل عضو شورای هماهنگی در محل فرودگاه بین المللی بجنورد برگزار شد.


برگزاری دومین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی خراسان شمالی در سال ۱۳۹۹

سحر تاج بخش، معاون وزیر و رییس سازمان هواشناسی کشور در این جلسه با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی یکی از وزارتخانه های بزرگ و دارای سازمان های مختلف است اظهار داشت: امروزه مسئله مدیریت در کشور ما بسیار سخت و دشوار است و ویروس کرونا بر معیشت مردم تأثیر منفی داشته است و وظیفه ما در این زمان بسیار سنگین تر از قبل است چون هدف ما خدمت به خلق خداست.

وی تصریح کرد: طی دو روز بازدید از ایستگاه های هواشناسی سطح استان به نکته جالبی برخورد کردم که رفاقت و همدلی در بین مجموعه های وزارت راه و شهرسازی در استان خراسان شمالی و همچنین مجموعه هواشناسی استان موج می زند و این همدلی باعث تسریع در روند کار و همچنین پروژه های اجرایی خواهد شد.

محسن محمدی، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز در این جلسه به اهمیت ایستگاه های هواشناسی پرداخت و افزود: اهمیت هواشناسی بر ما پوشیده نیستو چون پیشانی توسعه استان بر مبنای کشاورزی، صنایع تبدیلی و دامداری است و هشدارهای هواشناسی می تواند در بحث مدیریت بحران حائز اهمیت باشد و خطا در این مجموعه منجر به حوادث غیر جبران خواهد شد.

وی اضافه کرد: وظیفه خود می دانیم تا از اداره کل هواشناسی استان حمایت کنیم تا در این مواقع بحران با مشکل رو به رو نشویم.

سید عبدالمجید نژاد صفوی، مدیر کل راه و شهرسازی خراسان شمالی در این جلسه به ارائه گزارش عملکرد شورای هماهنگی پرداخت و عنوان کرد: استان خراسان شمالی استان جوان و نوپایی است و در این استان کار بیشتری باید انجام دهیم زیرا این استان از نعمت ریلی، دریا برخوردار نیست و از لحاظ خطوط هوایی نیز هر روز یک پرواز انجام می شود و حمل و نقل مسافر و بار صرفاً از طریق جاده ها انجام می گردد ، لذا باید با توجه به وضعیت جاده های استان که متناسب با ظرفیت های سرمایه گذاری ( کشاورزی ، دامپروری ، معادن و … ) نیست و باید تلاش جدی جهت توسعه راهها به عمل آید .

وی اظهار داشت: در استان ۱۷۳ کیلومتر بزرگراه وجود دارد و آزاد راه نیز نداریم و از حدود ۶ هزار کیلومتر راهی که در استان وجود دارد، بیش از ۴ هزار کیلومتر آن راه روستایی است که از لحاظ شاخص نیز در این بخش عقب هستیم و اگر ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی تا این لحظه احداث کنیم باز هم از شاخص کشوری عقب هستیم.

نژاد صفوی به ارتباط اعضای شورای هماهنگی اشاره کرد و افزود: ارتباط خوبی بین اعضاء وجود دارد و همه با هم یکدل و هم صدا هستیم و این امر به ما اجرای پروژه ها کمک می کند.

رئیس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان خراسان شمالی در پایان گفت: بسیاری از پروژه ها در استان نیمه فعال و یا تعطیل بودند که علیرغم اینکه تحریم هستیم و با پیگیری هایی که کردیم در هفته دولت شاهد افتتاح قسمتی از همین پروژه های نیمه فعال هستیم.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری وزارت راه


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو