پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آمریکا اعتبار سازمان هواپیمایی پاکستان را به درجه ۲ کاهش داد

تاریخ خبر: // کد خبر: 314653 // // // //


آمریکا اعتبار سازمان هواپیمایی پاکستان را به درجه ۲ کاهش داد

تبعات سخنان وزیر هوانوردی پاکستان در مورد مدارک جعلی خلبانان این کشور همچنان ادامه دارد و باعث کاهش اعتبار سازمان هواپیمایی این کشور شده است.


آمریکا اعتبار سازمان هواپیمایی پاکستان را به درجه ۲ کاهش داد

سازمان هوانوردی فدرال آمریکا در تازه ترین تصمیم خود نسبت به اظهارات اخیر «غلام سرور» وزیر هوانوردی کشور پاکستان اعتبار سازمان هواپیمایی این کشور را کاهش داد.

گزارش ها حاکی است مسئولین هوانوردی آمریکا تصریح کردند: شرکت هواپیمایی پی آئی ای نتوانسته انتظارات و خواسته های مسئولین آمریکایی را برآورده کند.

پس از این اعلام اعتبار این شرکت هواپیمایی از درجه یک به درجه دو کاهش پیدا کرد و محدودیت‌های تازه‌ای گریبان شرکت پی آئی ای را گرفت.

رسانه های پاکستان با انتشار این خبر تصریح کردند: تصمیماتی که علیه شرکت پی آئی ای گرفته می شود حاصل سخنان غیر مسئولانه غلام سرور است که مدعی شده بود مدارک 292 خلبان پاکستانی احتمال جعلی بودن دارد.

پیش از این آمریکا ورود پروازهای پاکستانی را به خاک خود ممنوع کرده بود و آن را به زمان تائید مجدد مدارک خلبانان پاکستانی مرتبط دانسته بود.

سازمان هوانوردی پاکستان که اعتبار جهانی خود را زیر سوال می بیند طی روزهای اخیر تلاش کرده با سرعت مدارک خلبانانی که در اصالت آنها شک و شبهه وجود داشته است را تائید کند.

روز گذشته مدارک 86 خلبان دیگر پاکستانی تاکید شد با این حال بسیار از کشورها از جمله کویت،ویتنام، امارات، و اتحادیه اروپا نسبت به فعالیت خلبانان پاکستان واکنش منفی نشان داده‌اند.

این در حالی است که دولت اسلام آباد نیز مدارک حداقل 148 خلبان خود را مشکوک دانسته و تا اطلاع ثانوی از پرواز آنها ممانعت به عمل می آورد.

کشورهایی چون مالزی، بحرین و… نیز با ارسال نامه به دولت اسلام آباد خواستار تائید یا رد فوری مدارک خلبانان پاکستانی شدند که در شرکت های هواپیمایی خود فعالیت می کنند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو