پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انجام تعمیرات اساسی انواع موتور پیستونی لایکومینگ هواپیما

تاریخ خبر: // کد خبر: 314721 // // // //


انجام تعمیرات اساسی انواع موتور پیستونی لایکومینگ هواپیما

محققان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایرانی موفق به ارائه خدمات تعمیرات اساسی انواع موتورهای پیستونی لایکومینگ هواپیما شدند.


انجام تعمیرات اساسی انواع موتور پیستونی لایکومینگ هواپیما

 به نقل از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی، خدمات تعمیرات اساسی انواع موتور پیستونی هوایی ساخت شرکت لایکومینگ امریکا (موتورهای سری IO-۳۶۰، O-۳۶۰، O-۳۲۰) به همراه متعلقات آنها توسط یک شرکت مستقر در سازمان پژوهش ها انجام می‌شود.

این شرکت در حال حاضر با اخذ گواهینامه تعمیرات اساسی موتور پیستونی هوایی اولین و تنها مرکز کشور است که مجوز MOA را در زمینه­‌ی تعمیرات اساسی موتورهای پیستونی لایکومینگ امریکا (موتورهای سری  IO-۳۶۰، O-۳۶۰، O-۳۲۰) به همراه متعلقات آن ها را کسب کرده است.

مهندس محمد مهدی ایزدپناه مدیرعامل شرکت با بیان اینکه، اورهال اولین موتور پیستونی هوایی لایکومینگ بخش کشوری طی مراسمی در بهمن ماه ۱۳۹۸ با حضور معاون علمی و فناوری و رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران آغاز شده است گفت: این شرکت با بررسی وضعیت نیاز کشور از اواسط شهریور ۱۳۹۶ به منظور ایجاد توانمندی‌های تعمیرات اساسی موتورهای پیستونی چهار سیلندر، این پروژه را شروع کرده و با ایجاد مدیریت مهندسی تعمیرات و استقرار تمامی زیرساخت ها شامل تجهیز کارگاه‌های تعمیراتی، تامین نیروی انسانی متخصص و آموزش آن ها، تامین ابزارهای مخصوص و تجهیزات تست موتورها، تامین نشریات به روز، در طی ۲۶ ماه نهایتا در آذر ماه ۱۳۹۸ موفق به کسب گواهینامه از سازمان هواپیمائی کشوری شده است.

وی بیان کرد: با توانمندی‌های ایجاد شده امید است از این پس نیازمندی تمامی موتورهای پیستونی این هواپیماها که در بخش های آموزش خلبانی، نقشه برداری، کشاورزی و باغبانی، استفاده شخصی و تفریحی به کار گرفته شده است، با رعایت مقررات سازمان هواپیمائی کشوری و بهترین کیفیت ارائه شود.

منبع :با اندکی تلخیص و ااضفات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین