پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | لغو بلیت پروازهای ترکیه برابر مقررات/بلیت مسافران طبق مقررات عودت می شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 314790 // // // // خبر مهم


لغو بلیت پروازهای ترکیه برابر مقررات/بلیت مسافران طبق مقررات عودت می شود

سخنگوی سازمان هواپیمایی با اشاره به لغو مجوز پروازهای ترکیه، گفت: لغو بلیت مسافران که پیش از این پیش‌فروش شده بود، برابر مقررات شرکت‌های هواپیمایی انجام می‌شود و مسافران نگران نباشند.


لغو بلیت پروازهای ترکیه برابر مقررات/بلیت مسافران طبق مقررات عودت می شود

رضا جعفرزاده ، اظهار داشت: در طول دوران شیوع کرونا و توقف پرواز کشورهای مختلف هر کشوری طبق وضعیت بهداشتی خود و کشور طرف مقابل نسبت به برقراری یا رفع محدودیت‌های پروازی تمهیدات مختلف و متفاوتی را اتخاذ می‌کنند.

وی ادامه داد:‌ شب گذشته نیز کشور ترکیه به دلیل شیوع بیماری کرونا برقراری مجدد پروازها را به کشور خود برای برخی کشورها از جمله ایران به تعویق انداخته است.

وی تأکید کرد: این تعویق مجوز پرواز به/ از ایران توسط ترکیه فقط در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شیوع کرونا بوده است و دلیل دیگری نداشته است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی تأکید کرد: کشورها در اتخاذ تصمیمات خود برای باز کردن مرزها بسته به شرایط متفاوت عمل می‌کنند.

جعفرزاده در پاسخ به این سوال که وضعیت بلیت‌های فروخته شده توسط شرکت‌های هواپیمایی در مسیر ترکیه چیست،‌گفت: ‌به هر حال این مجوزها لغو شده است و مسافران می‌توانند نسبت به کنسلی بلیت برابر مقررات شرکت‌های هواپیمایی اقدام کنند و نگرانی نداشته باشند.

بنابر این گزارش، شب گذشته بود که کشور ترکیه اعلام کرد: از ساعت صفر بامداد امروز مجوز پروازهای ایران و افغانستان به ترکیه فعلاً متوقف است در حالی که پیش از این مقرر شده بود از 23 تیر ماه پروازها به این کشور با داشتن سه شرط «‌داشتن تابعیت کشور ترکیه»، «دارا بودن اقامت دائم این کشور» و «داشتن ویزای کاری معتبر کشور ترکیه» انجام شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور در پاسخ به این سوال که مبالغ بلیت مسافران ترکیه در چه زمانی عودت داده می شود گفت: شرکت های هواپیمایی و مراکز دفاتر خدمات مسافرتی موظف هستند برابر با مقررات خود عمل کنند.

او درباره لغو پرواز سایر کشورها هم گفت: هیچ اظهار نظری در این مورد نمی کنم و تاکنون هم کشوری در این زمینه درخواست نداده است.

گفتنی است، پیشتر پروازهای تهران به مقصد استانبول از ۲۳ تیرماه برقرار شده بود، اما شب گذشته بود که کشور ترکیه اعلام کرد: از ساعت صفر بامداد امروز مجوز پرواز‌های ایران و افغانستان به ترکیه فعلاً متوقف است.

این در حالی است که پیش از این مقرر شده بود از ۲۳ تیر ماه پرواز‌ها به این کشور با داشتن سه شرط «داشتن تابعیت کشور ترکیه»، «دارا بودن اقامت دائم این کشور» و «داشتن ویزای کاری معتبر کشور ترکیه» انجام شود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس / باشگاه خبرنگاران جوان


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو