پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آمادگی باند فرودگاه مهرآباد، قلعه مرغی و دوشان تپه در زمان بحران

تاریخ خبر: // کد خبر: 314836 // // //


آمادگی باند فرودگاه مهرآباد، قلعه مرغی و دوشان تپه در زمان بحران

رییس سازمان مدیریت بحران کشور از عدم همکاری سازمان برنامه و بودجه در ایجاد مرکز فرماندهی و کنترل مدیریت بحران انتقاد کرد.


آمادگی باند فرودگاه مهرآباد، قلعه مرغی و دوشان تپه در زمان بحران

اسماعیل نجار در نشست خبری که ظهر امروز در محل سازمان مدیریت بحران کشور در الهیه برگزار شد، به قانون جدید مدیریت بحران کشور اشاره کرد و گفت: قانون مدیریت بحران کشور در چهارم شهریور سال گذشته  به تصویب رسید و خوشبختانه قانون کامل و جامعی است که ظرفیتهای خوبی در آن وجود دارد.

وی با اشاره به آیین نامهها و اسناد مربوط به این قانون نیز اظهار کرد: روند نگارش و تصویب اسناد و آیین نامههای این قانون از همان زمان تصویب و ابلاغ آغاز شد و تیمهای متخصص از پژوهشگاه سوانح طبیعی فرآیند آن را آغاز کردند که بسیاری از آنها در حال حاضر تدوین و نهایی شده و مدتی قبل نیز  سند ملی راهبردی مدیریت بحران تدوین و نهایی شد.

نجار تصریح کرد: اجرا و رعایت این دستورالعمل‌ها در کنار اجرای کامل قانون مدیریت بحران کشور، باعث کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از بحران‌ها در کشور خواهد شد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به حوادث طبیعی سال گذشته تصریح کرد: در ابتدای سال ۹۸، ۲۵ استان درگیر سیل شد و درپی آن ۱۶۳ هزار واحد مسکونی دچار خساراتی شدند که اقدامات لازم برای بازسازی، نوسازی و تعمیرات آنها انجام شد و  در حال حاضر  از ۷۳ هزار واحد مسکونی که نیازمند بازسازی و نوسازی بوده اند ۹۸ درصد کار انجام شده است.

نجار ادامه داد: همچنین مصوباتی که در زلزلههای سراب، میانه، مسجدسلیمان، قطور تصویب شده بود هم انجام شده و اعتبارات لازم به افراد پرداخت شده است. وی با اشاره به اقدام بانک قرض‌الحسنه مهر برای بیمه واحدهای مسکونی نیز گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر حدود۵۰۰ هزار واحد مسکونی را در سه استان سیستان و بلوچستان، ایلام و خراسان جنوبی از محل اعتبارات تبلیغی خود بیمه کرده است. ما نیز از بانک مرکزی درخواست کردیم که بانکهای دیگر نیز این سازوکار را دنبال کنند.

همواره نگران وقوع زلزله در تهران هستیم

نجار درباره وقوع زمین‌لرزه در تهران و خسارات ناشی از آن نیز اظهار کرد: در تهران ما همواره نگران وقوع زلزله هستیم  چرا که تهران یک استان پرگسل است و گسل‌هایی دارد که می‌تواند زلزله‌هایی بیش از هفت ریشتر را رقم بزند، به همین دلیل نیز ما همواره رفتار گسلهای تهران و همچنین دیگر گسلهای مهم  در کشور را تحت نظر داریم.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به زلزلههای دو ماه اخیر در تهران اظهارکرد: پس از این زلزلهها بود که جلسات متعددی با کارشناسان برگزار کردیم و بر اساس نظرات این کارشناسان تغییر رفتار چندانی در گسلها مشاهده نشده که بخواهیم منتظر زلزله مهیبی باشیم اما به گفته آنها زلزله خبر نمی کند و ما باید همواره آماده باشیم.

وی ادامه داد: اما در همین خصوص به دستور وزیر کشور ۳۰ استان معین برای کمک رسانی در شرایط بحران پایتخت مشخص شدهاند و مراودات لازم بین مناطق تهران و این استانها در حال انجام است. همچنین پدبالگردی در استان تهران شناسایی شده تا امدادرسانی در زمان بحران از طریق بالگرد هم صورت بگیرد، باند فرودگاه دوشان تپه متعلق به نیروی هوایی و باند فرودگاه مهرآباد و باند قلعه مرغی نیز به همین منظور آماده هستند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو