پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انجام ۵۷ هزار ماموریت اورژانسی در لرستان/ نیازمند راه اندازی ٢٨ پایگاه جدید هستیم

تاریخ خبر: // کد خبر: 314846 // // //


انجام ۵۷ هزار ماموریت اورژانسی در لرستان/ نیازمند راه اندازی ٢٨ پایگاه جدید هستیم

رئیس سازمان اورژانس پیش بیمارستانی لرستان گفت: لرستان به ۲۸ پایگاه اورژانس جدید نیاز دارد.


انجام ۵۷ هزار ماموریت اورژانسی در لرستان/ نیازمند راه اندازی ٢٨ پایگاه جدید هستیم

«علاالدین شیخی» افزود:  تا آخر برنامه ششم توسعه بایستی ۲۸ پایگاه اورژانس در لرستان راه اندازی کنیم، که بر اساس جلسات مقرر گردیده که این تعداد پایگاه توسط راه و شهرسازی لرستان  ساخته شود.

وی اظهار کرد: برای آزادراه خرم آباد – اراک و پل زال ۵ پایگاه مصوب شده که دو مورد آن در آزادراه پل زال و ۳ مورد در خرم‌آباد_ اراک احداث خواهد شد.

شیخی با اشاره به  انجام  ۵۷ هزار و ۶۱ ماموریت ارائه خدمات اورژانس در سال گذشته، بیان کرد: در سال ۹۸ تعداد ۳۷۸ پرواز توسط  اورژانس هوایی در شهرستان الیگودرز و ۲۳۵ پرواز در شهرستان خرم‌آباد صورت گرفته است.

رئیس سازمان اورژانس پیش بیمارستانی لرستان گفت:  در سال گذشته تعداد ۲۰ دستگاه به آمار آمبولانس های اورژانس به ارزش ۴۰ میلیارد تومان اضافه شده است؛

وی همچنین افزود: زمینی به مساحت ۳۳۰ متر مربع توسط اداره راه واقع در مجاورت پایانه بار خرم آباد جهت احداث پایگاه اورژانس در اختیار این مجموعه قرار گرفته است.

شیخی با بیان اینکه بایستی پد بالگرد برای برخی نقاط استان راه اندازه شود، اظهار داشت: اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان توسط ستاد بحران برای ساخت آشیانه به اورژانس تخصیص داده شده که برای احداث آن بیش از ۳ میلیارد تومان نیاز است.

وی تصریح کرد: ۶۰ پد محلی بالگرد در نقاط روستایی لرستان با همکاری روستاییان، معلمان و بهورزها راه اندازی شده است.

رئیس سازمان پیش بیمارستانی استان لرستان با بیان اینکه درخواست ۲۵ موتورلانس کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه دو دستگاه اتوبوس آمبولانس در استان داریم تقاضای دو دستگاه جدید را هم به مرکز داده‌ایم.

شیخی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه در ۵ نقطه خرم آباد (پشت بازار، هزار دستگاه، ماسور، قاضی آباد، خیابان انقلاب) به پایگاه اورژانس نیازمندیم، افزود: خیرین گرامی در حوزه تامین زمین می توانند به ما کمک کنند که این پایگاه ها را راه اندازی کنیم.

وی در ادامه به اختصاص آمبولانس های حمل بیماران کرونایی اشاره کرد و گفت: در طول این مدت تعداد دو هزار و ۷۱۳ بیمار کرونایی را به بیمارستان منتقل کردیم و در استان تعداد ۱۳ خودرو آمبولانس را به کرونا اختصاص داده‌ایم.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرآنلاین


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو