پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تاریخ بازگشت فضاپیمای سرنشین‌دار آمریکایی مشخص شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 314892 // // //


تاریخ بازگشت فضاپیمای سرنشین‌دار آمریکایی مشخص شد

بنابر اعلام مقامات آژانس فضایی آمریکا دو فضانورد این سازمان که مدتی پیش و طی یک پرواز تاریخی به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام شده بودند، به‌زودی به زمین بازمی‌گردند. رابرت بنکن (Robert Behnken) و داگلاس هارلی (Douglas Hurley) قرار است روز ۲اوت (۱۲مرداد) توسط کپسول کرو دراگون (Crew Dragon) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) که هم‌اکنون به این ایستگاه متصل است، به‌ مأموریت خود پایان دهند.


تاریخ بازگشت فضاپیمای سرنشین‌دار آمریکایی مشخص شد

بنابر اعلام مقامات آژانس فضایی آمریکا دو فضانورد این سازمان که مدتی پیش و طی یک پرواز تاریخی به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام شده بودند، به‌زودی به زمین بازمی‌گردند. رابرت بنکن (Robert Behnken) و داگلاس هارلی (Douglas Hurley) قرار است روز ۲اوت (۱۲مرداد) توسط کپسول کرو دراگون (Crew Dragon) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) که هم‌اکنون به این ایستگاه متصل است، به‌ مأموریت خود پایان دهند. البته به‌گفته جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine)، رئیس ناسا، مانند بسیاری دیگر از عملیات‌های فضایی امکان تغییر این تاریخ به‌دلیل شرایط آب و هوایی وجود دارد.

بنکن و هارلی روز ۳۰مه (۱۰خرداد) طی مأموریتی موسوم به دمو-۲ (Demo-2) توسط کرو دراگون سوار بر حامل فضایی فالکون-۹ (Falcon-9) به فضا اعزام شدند. این عملیات اولین پرواز سرنشینن‌دار از خاک آمریکا پس از حدود ۱۰ سال از زمان بازنشستگی ناوگان فضایی شاتل محسوب می‌شود. دمو-۲ همچنین اولین پرواز سرنشین‌دار تاریخ فضایی است که توسط یک فضاپیمای تجاری انجام گرفته است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت اسپاش


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو