پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | از سر گرفتن پروازهای باری فرودگاه پیام

تاریخ خبر: // کد خبر: 315004 // // //


از سر گرفتن پروازهای باری فرودگاه پیام

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: پروازهای باری(کارگو) فرودگاه بین المللی پیام که از اسفند سال گذشته با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت موقت به حالت تعلیق درآمده بود، روز دوشنبه سی ام تیرماه از سرگرفته شد.


از سر گرفتن پروازهای باری فرودگاه پیام

نادر ثناگو مطلق افزود: تمام پروازهای باری خارجی ورودی و خروجی این فرودگاه با هدف پیشگیری از ویروس کرونا از اسفند سال گذشته به صورت موقت تعلیق شده بود.وی اضافه کرد: همزمان با باز شدن مرز هوایی امارات، پرواز ۷۴۷ ایران ایر از مبدا این کشور روز دوشنبه در فرودگاه بین المللی پیام به زمین نشست.

ثناگو مطلق با اشاره به تداوم پروازهای باری فرودگاه بین المللی پیام در سال جاری گفت: این پرواز شامل لوازم الکترونیکی به وزن ۴۰ تن است.

فرودگاه بین المللی پیام البرز تنها فرودگاه باری (کارگو) در کشور است.

نزدیک ترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره گیری از کلیه تاسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن، قرارگرفتن در مجاورت مرکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، نزدیکی به راه آهن سراسری، متروی تهران – کرج و شاهراه های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب، از جمله مزیت های این منطقه است.
برخورداری از امکانات زیربنایی مانند گمرک، گذرنامه اختصاصی و بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در شاهراه استان های اقتصادی کشور، نزدیکی به مراکز تحقیقاتی از دیگر مزیت های قابل توجه منطقه ویژه اقتصادی پیام محسوب می شود.
نزدیکی به مراکز تولید میوه، سبزی و گل و گیاه ، مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات، وجود هاب پستی و گمرک در فرودگاه بین المللی پیام، داشتن انبارهای متعدد روباز، وجود ترمینال های کانتینری و امکانات تخلیه و بارگیری با دستگاه های پیشرفته از دیگر ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام است.

بخش مسافری فرودگاه بین المللی پیام به مقصدهای مشهد مقدس، اهواز و کیش نیز فعال شده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو