پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انجام ۵۰۷ سورتی پرواز و انتقال ۳۸ مصدوم با بالگردهای هلال‌احمر به بیمارستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 315006 // // //


انجام ۵۰۷ سورتی پرواز و انتقال ۳۸ مصدوم با بالگردهای هلال‌احمر به بیمارستان

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انجام ۹ هزار و ۱۶۰ ماموریت امداد و نجات از ابتدای سال جاری تا ۲۴ تیر ماه خبر داد و افزود: در سه ماهه نخست سال جاری ۵۰۷ سورتی پرواز بالگرد برای عملیات امداد و نجات هوایی انجام شد.


انجام ۵۰۷ سورتی پرواز و انتقال ۳۸ مصدوم با بالگردهای هلال‌احمر به بیمارستان

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور با اشاره به گزارش عملیات امداد و نجات از اول فرودین تا ۲۸ تیرماه سال جاری، گفت: در این مدت ۹ هزار و ۱۶۰ ماموریت امداد و نجات از سوی تیم های امدادی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر انجام شده است.

وی با تاکید بر امدادرسانی به ۸۲ هزار و ۷۲۵ نفر طی ۴ ماه گذشته، افزود:  از این تعداد ۳ هزار و ۵۰۲ مصدوم و افراد گرفتار در حوادث جوی، ترافیکی، ساحلی و کوهستان نجات داده شدند، به علاوه به ۹ هزار و ۲۲ آسیب دیده و در راه مانده هم به صورت اضطراری اسکان داده شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره اعزام مصدومان به مراکز درمانی به صورت زمینی و هوایی، گفت: ار ابتدای سال تا ۲۸ تیرماه ۴ هزار و ۵۶۱ مصدوم توسط تیم های امدادی جمعیت هلال احمر به صورت زمینی و هوایی به مراکز درمانی منتقل شدند.

ولی پور به انجام ۵۰۷ سورتی پرواز در سه ماهه نخست سال جاری برای انجام ماموریت های امدادی اشاره و تاکید کرد: بالگردهای امدادی جمعیت هلال احمر در این مدت ۳۰۸ ساعت پرواز کردند و ۷۷۲ امدادگر و ۹ هزار و ۹۵۰ کیلوگرم بار امدادی منتقل کردند؛ به علاوه ۳۸ مصدوم هم در قالب عملیات امداد و نجات هوایی با بالگرد به بیمارستان منتقل شدند.

وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.

ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش‌های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا کند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو