پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مقابله پدافند هوایی سوریه با اهداف متخاصم

تاریخ خبر: // کد خبر: 315064 // // //


مقابله پدافند هوایی سوریه با اهداف متخاصم

شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه از مقابله سامانه پدافند هوایی ارتش این کشور با “اهداف متخاصم” در آسمان دمشق خبر داد.


مقابله پدافند هوایی سوریه با اهداف متخاصم

شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه از مقابله سامانه پدافند هوایی ارتش این کشور با “اهداف متخاصم” در آسمان دمشق خبر داد. این شبکه از حملات هوایی رژیم صهیونیستی به دو منطقه “تل ارکیس” و تل “المانع” در نزدیک شهرک الکسوه در جنوب دمشق خبر داد و اعلام کرد این حمله از طریق حریم هوایی منطقه مجدل شمس در جولان اشغالی انجام شده است.

بیانیه ارتش سوریه
ارتش سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد جنگنده‌های دشمن صهیونیستی در ساعت ۲۱:۴۸ به وقت محلی با پرواز بر فراز جولان اشغالی، در چند مرحله چندین موشک به سمت جنوب دمشق شلیک کردند که با واکنش به موقع سامانه پدافند هوایی ارتش، این موشک‌ها رهگیری و بیشتر آن‌ها منهدم شد.
زخمی شدن هفت سرباز ارتش سوریه
به گزارش شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه به نقل از یک منبع نظامی رسمی، در حمله هوایی دوشنبه شب رژیم صهیونیستی به مناطقی در جنوب سوریه هفت سرباز ارتش سوریه زخمی شدند.

خبرگزاری دولتی سوریه نیز اعلام کرد سامانه موشکی ارتش سوریه به سوی جنگنده های دشمن صهیونیستی که برفراز آسمان روستای اشغالی مجدل شمس در جولان اشغالی در پرواز بودند، شلیک کرد.

این خبرگزاری همچنین گزارش داد، پدافند هوایی ارتش سوریه به سوی اهداف ناشناس در آسمان دمشق تیراندازی کرد. همزمان، سامانه موشکی ارتش سوریه در فرودگاه نظامی المزه در غرب دمشق فعال شده است و صدای انفجارهای مهیبی در آسمان دمشق شنیده می شود.

واکنش حماس به حمله هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب دمشق
به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، حازم قاسم سخنگوی جنبش اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به حمله هوایی دوشنبه شب رژیم صهیونیستی به مناطقی در جنوب دمشق گفت: دشمن صهیونیستی با حمله هوایی دوباره به مناطقی در سوریه، تداوم سیاست عربده کشی و قلدرمآبی خود را به نمایش گذاشت.
قاسم تأکید کرد: هیچ چیزی جز متحد شدن تلاش‌های امت برای مقابله با رژیم صهیونیستی به منظور توقف طرحش در همه خاک فلسطین، این رژیم را از ادامه تجاوزگری باز نمی‌دارد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو