پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تاکید سرکنسول ایران در پاکستان بر راه اندازی پرواز زاهدان- کراچی- کویته

تاریخ خبر: // کد خبر: 315146 // // //


تاکید سرکنسول ایران در پاکستان بر راه اندازی پرواز زاهدان- کراچی- کویته

سرکنسول ایران در پاکستان در دیدار با مدیرکل فرودگاه های سیستان و بلوچستان بر ضرورت برقراری پرواز در مسیر زاهدان- کراچی- کویته و بالعکس تاکید کرد.


تاکید سرکنسول ایران در پاکستان بر راه اندازی پرواز زاهدان- کراچی- کویته

سرکنسول ایران در پاکستان در دیدار با مدیرکل فرودگاه های سیستان و بلوچستان بر ضرورت برقراری پرواز در مسیر زاهدان- کراچی- کویته و بالعکس تاکید کرد.حسن درویش وند، سرکنسول ایران در پاکستان در دیدار با مدیرکل فرودگاه های استان سیستان و بلوچستان گفت: کریدور سی پک ، به عنوان راهروی اقتصادی بین چین و پاکستان از اهمیت ویژ ه ای در زمینه همکاری اقتصادی، شبکه همبسته حمل و نقل و فناوری اطلاعات شامل جاده، راه آهن، بندر و کانال های ارتباطی هوایی، همکاری توریستی و غیره برخوردار است و می تواند این همکاری با ایران از طریق راه های زمینی و بویژه هوایی برقرار شود.

درویش وند عنوان کرد: با توجه به حجم مبادلات اقتصادی و اشتراکات قومی و فرهنگی استان سیستان و بلوچستان و پاکستان در روابط تجاری و زیارتی، فرودگاه های سیستان و بلوچستان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به جمعیت ۴٠ میلیونی شیعیان پاکستان تاکید کرد: بیشترین تقاضا برای ویزا از سوی زایران و بازرگانان پاکستانی با هدف زیارت، سیاحت و تجارت است که اغلب، اولین مقصد آنها زاهدان است.

درویش وند در پایان بر ضرورت برقراری پرواز در مسیر زاهدان- کراچی- کویته و بالعکس تاکید کرد.

علی جزینی زاده، مدیرکل فرودگاه های سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار گفت: فرودگاه زاهدان آماده برقراری پرواز در مسیر کویته- کراچی و ارایه سرویس های هوانوردی و فرودگاهی به پروازهای شرکت های هواپیمایی پاکستان است.

جزینی زاده افزود: استان سیستان و بلوچستان از جاذبه های گردشگری خاص و روابط دیرینه با پاکستان برخوردار است و عدم تبلیغات ایران برای جذب گردشگران پاکستانی باعث شده که توریست های کمتری به ایران و بویژه استان سیستان و بلوچستان سفر کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به روند رو به افزایش همکاری های اقتصادی و تجاری لازم است خطوط هوایی میان ایران و پاکستان برقرار شود.

منبع :با اندی تلخیص و اضافات برگرفته از  شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو