پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | غربالگری ۲۳۶ هزار مسافر در مبادی ورودی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) ‌

تاریخ خبر: // کد خبر: 315195 // // //


غربالگری ۲۳۶ هزار مسافر در مبادی ورودی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) ‌

رئیس شبکه بهداشت شهرستان ری گفت: از روزهای نخستین شیوع کرونا در کشور بیش از ۲۳۶ هزار مسافر در مبادی ورودی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) کنترل شده و بیش از ۴۹ هزار گواهی سلامت برای مسافران خروجی صادر شده است.


غربالگری ۲۳۶ هزار مسافر در مبادی ورودی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) ‌

علیرضا صدرایی با اشاره به شیوع موج دوم کرونا اظهار داشت: شهرستان ری همانند شهر تهران از نظر شیوع کرونا در وضعیت هشدار و نزدیک به وضعیت قرمز قرار دارد، لذا محدودیت ها افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 7هزار نمونه‌گیری غربالگری در فرودگاه بین‌المللی انجام شده، افزود: در روند مقابله و پیشگیری از کرونا پایگاه مراقبت مرزی در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) بر عهده شهرستان ری بوده که با شیوع موج دوم کرونا، مجددا ورود و خروج مسافران در فرودگاه با شدت بیشتری کنترل می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری در ادامه گفت: از روزهای نخستین شیوع کرونا در کشور بیش از 236 هزار مسافر در مبادی ورودی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) کنترل شده و بیش از 49 هزار گواهی سلامت برای مسافران خروجی صادر شده است.

صدرایی تصریح کرد: در موج دوم کرونا بازرسی از مکان هایی که تجمع زیادی وجود داشته مورد توجه قرار دارد لذا در مدت یک ماه گذشته 14 تالار پذیرایی پلمب و پرونده های آنها برای مراجع قضایی ارسال شد.

وی تأکید کرد: در طی این بازرسی ها از اماکن مختلف مانند باشگاه ها، مراکز آموزشی و انواع واحدهای صنفی در یک ماه گذشته حدود 116 پرونده تشکیل و برای تعزیرات ارسال شده و 37 پرونده تخلف نیز برای دادسرا ارسال شده است همچنین در این مدت 325 مورد اخطاریه برای کارگاه ها و کارخانه ها در رابطه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی صادر شده که همراه با نکات آموزشی بوده است و در 3 مورد نیز پس از اخطارهای مکرر اقدام به پلمب کردیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری بیان کرد: اخیرأ رعایت دستورالعمل های بهداشتی به 42 درصد رسیده بود که با افزایش بازرسی ها و محدودیت ها اکنون میزان رعایت بهداشت فردی و اجتماعی به 68 درصد افزایش یافت و در صورتی که میزان رعایت بهداشت به 70 درصد برسد امکان کنترل بیماری وجود دارد.

صدرایی در رابطه با تهیه ماسک در سطح شهرستان گفت: از ستاد دانشگاه حدود 8هزار عدد ماسک جراحی داده اند که پاسخگوی نیاز ما نیست و از محل اعتبارات خودمان از شرکت های تولیدی ماسک تهیه می کنیم که هم اکنون از لحاظ کمیت کمبود نداریم و در بحث کیفیت نیز باید با هماهنگی اداره صمت نظارت بیشتری بر کارگاه های تولیدی ماسک صورت بگیرد تا از نظر بهداشتی استانداردهای لازم برای حفاظت را داشته باشند.

وی با بیان اینکه وضعیت آسایشگاه کهریزک تحت نظارت است، اذعان کرد: میزان ابتلا به کرونا در میان مددجوها افزایش نداشته و مانند روال قبل است اما طی روزهای اخیر ابتلای تعدادی از پرسنل افزایش پیدا کرده است که در قرنطینه به سر می برند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: در مرحله اول غربالگری سامانه سلامت حدود 96 درصد از مردم شهرستان پایش شدند و در مرحله دوم نیز غربالگری برای حدود 80 درصد شهروندان انجام شده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو