پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نگهداری چهار روزه یک مسافر ایرانی در فرودگاه استانبول بدلیل مشکل ویزا

تاریخ خبر: // کد خبر: 315199 // // //


نگهداری چهار روزه یک مسافر ایرانی در فرودگاه استانبول بدلیل مشکل ویزا

یک شهروند ایرانی بدلیل مشکل ویزایی که در هنگام ورود به فرودگاه استانبول متوجه وی شده، به مدت ۴ روز در فرودگاه استانبول نگه داشته شد.


نگهداری چهار روزه یک مسافر ایرانی در فرودگاه استانبول بدلیل مشکل ویزا

برخی رسانه های ترکیه روز گذشته خبر دادند که یک زن ایرانی به نام مریم بیات بدلیل کمبود پول مدت 4 روز است که در فرودگاه استانبول نگه داشته شده است.

این خبر را یکی از نمایندگان حزب جمهوری خلق به نام باریش یارکاداش منتشر و ذکر کرده، خانم بیات که برای دیدن دختر و داماد خود به ترکیه آمده بود، بدلیل اینکه 110 لیره کمتر از مبلغ مورد نظر(220) پرداخت کرده، از خروج از فرودگاه منع شده است.

علیرغم اینکه وی عنوان و دامادش عنوان کردند که این هزینه را پرداخت می کنند، پرسنل فرودگاه پاسخ داده اند که فرودگاه استانبول امکان چنین کاری را نداشته و پول باید از ایران پرداخت شود و به این دلیل اجازه خروج این شهروند ایرانی از فرودگاه را ندادند.

پرسنل فرودگاه خواستار بازگشت خانم بیات با توری که آمده شدند تا در ایران هزینه خود را پرداخت کند و چون بازگشت تور به ایران هنوز انجام نگرفته وی به مدت 4 روز است که در یک فضای 50 متری به همراه 7 نفر دیگر به سر می برد.

داماد خانم بیات در گفتگو با رسانه ها با اشاره به اینکه او در شرایط نامناسبی به سر می برد گفت: خانم بیات چند روز اخیر را با ساندویچ و آبمیوه گذرانده و بدلیل مصرف دارو برای وی مشکلاتی پیش آمده است.

در همین خصوص استانداری استانبول طی بیانیه‌ای اعلام کرد: خبر برخی رسانه‌ها در مورد یک شهروند ایرانی به نام «مریم بیات» مبنی بر اینکه وی از چهار روز پیش به دلیل 110 لیر در فرودگاه استانبول منتظر گذاشته شده٬ حقیقت ندارد و او به دلیل مشکل ویزا در فرودگاه مانده است.
براساس این بیانیه وی در تاریخ 17 ژوئیه با پرواز شماره «IR719» شرکت ایران ایر به ترکیه آمده اما به دلیل قانون «Ç-120»(نقض قانون معافیت ویزا و منع سفر پنج ساله به ترکیه) اجازه ورود به کشور را نیافته است.
در بیانیه مذکور همچنین آمده است: «مسافر ذکر شده حق خود را برای معافیت 90 روزه از دست داده و بدون پرداخت جریمه آن کشور را ترک کرده است. بنابراین قانون منع 5 ساله برای ورود به کشور برای او اعمال شده است. این مسافر برای اینکه دوباره وارد کشور شود٬ باید از سفارت ترکیه در ایران ویزا دریافت می‌کرد.
بنابراین رویه استاندارد اعمال شده برای سایر مسافرانی که بدون ویزا وارد کشور می‌شوند، برای این مسافر نیز اعمال شده و برنامه ریزی شده بود که وی در تاریخ 18 ژوئیه با پرواز شماره «IR718» ایران ایر به کشورش باز گردد اما این پرواز لغو شد. وی برای روز 21 جولای از یک شرکت هواپیمایی به نام «ماهان» بلیط تهیه کرده و طبق برنامه‌ریزی به کشورش باز خواهد گشت.»

یارکاداش امروز در این خصوص نوشت که خانم بیات به خانه دختر و دامادش رفته است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو